Різниця між лимоном і лаймом

Різниця між лимоном і лаймом

Лимон і лайм часто плутають, адже вони дійсно є найближчими родичами. Вони обидва містять аскорбінову кислоту в великій кількості і часто використовуються в кулінарії. Обидва фрукта відносяться до роду цитрусових сімейства рутових і навіть назви у них схожі. Але це, мабуть, все їх подібності, в іншому лайм і лимон - абсолютно різні фрукти, причому часто - невзаємозамінні.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд
  • Смакові якості
  • Умови зберігання
  • Користь
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Лимон представляє собою вічнозелене деревце 6-8 метрів у висоту з однойменними плодами яйцевидної форми з звуженими кінцями. Найбільш комфортний клімат для його зростання - субтропічний. Батьківщиною лимона називають Індію, Китай і тропічні острови в Тихому океані. Є відомості, що ще в третьому столітті до нашої ери китайці вирощували лимон, як культурна рослина.

Лайм , найчастіше, є чагарник розміром півтора-два метри, рідше деревце до п'яти метрів у висоту. Його плоди нагадують за формою і кольором плоди лимона, а батьківщиною вважають півострів Малакка.

Лайм більш вимогливий до якості грунту, ніж інші цитрусові культури і виростає в основному в тропіках, де висота над рівнем моря не перевищує тисячі метрів. В принципі, лайм можна виростити і в середніх широтах, проте урожай вийде дуже бідним. Сьогодні лайм активними темпами набирає популярність серед споживачів, а головними світовими постачальниками цього дуже корисного фрукта є Мексика, Куба, Індія, Єгипет і Антильські острови.

Зовнішній вигляд

Попри всю різноманітність сортів лимона і лайма, схожість між плодами цих фруктових дерев все ж є. Вони мають однакову форму і зеленувато-жовтий колір. Однак лайм, який можна зустріти на полицях магазинів, абсолютно зелений. Вся справа в тому, що цей фрукт швидко псується, і, щоб продовжити термін реалізації, знімають його з куща в незрілому стані. Лайм, в порівнянні з лимоном, ще більш соковитий з ніжною, гранульованої і обов'язково зеленою м'якоттю, в той час як м'якоть лимона прозора, з жовтуватим відтінком.

Лимон

Крім того розмір лимона переважає над розміром лайма, хоча деякі сорти лайма цілком співмірні з лимоном.

Лайм до змісту ↑

Смакові якості

Напевно, важко було б знайти більш кислий фрукт, ніж лимон, якби не було лайма. Мало того, що лайм ще кислі, в його смаку є гіркуватий відтінок. Лайм просто так, в сирому вигляді, без додавання цукру, не співали, проте його аромат викликає захват кожного.

до змісту ↑

Умови зберігання

Лайм відрізняється дуже тонкої і гладкою шкіркою, яка не дозволяє зберігати його навіть в самих ідеальних умовах більше двох тижнів. Весь цей час лайм повинен лежати в холодильнику при постійній температурі +4 градуси, без якого б то не було впливу вологи.

Лимон не так вимогливий до умов зберігання. У холодильнику він може пролежати без втрати товарного вигляду близько двох місяців.

до змісту ↑

Користь

Лимон, як і лайм, широко поширений в медицині як джерело вітаміну С. Причому в лаймі його міститься більше, проте слід враховувати, що при тепловій обробці 60 відсотків вітаміну втрачається.

Ці фрукти є натуральним заспокійливим, нормалізують роботу серця і зміцнюють судини, запобігають розвитку атеросклерозу і лікують захворювання легенів, виводять шлаки з організму, зміцнюють імунітет.

Крім вітаміну С лимон славиться наявністю великої кількості фітонцидів і вітаміну Р, а лайм багатий вітамінами групи В і фруктовими кислотами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лимон більше і жовтіше лайма.
  2. Смак лайма більш кислий, ніж у лимона, і до того ж має гіркуватий відтінок.
  3. М'якоть лайма зелена, а лимона - прозоро-жовта.
  4. Лайм зберігається не більше двох тижнів, лимон - близько двох місяців.
  5. Лайм містить більше аскорбінової кислоти, ніж лимон, проте до 60 відсотків її руйнується при тепловій обробці, а в сирому вигляді лайм вживати майже неможливо.