Різниця між lED і LCD (ЖК)

Різниця між LED і LCD (ЖК)

Часто нам доводиться стикатися з абревіатурами LED і LCD при виборі моніторів або телевізорів. Як правило, консультанти в магазинах починають посилено продавати товар, який дорожче, але ніхто з них не може пояснити, в чому ж принципові відмінності між, здавалося б, різними технологіями.

Відразу варто обмовитися, що порівнювати справжній LED-дисплей з LCD не можна: застосування технологій зовсім різне. По суті, LED - матриця, в якій кожен піксель утворений світлодіодами. Такі екрани світяться самі по собі, і світу з боку їм не потрібно. Використовується ця технологія в зовнішній рекламі або (якщо говорити про OLED) у виробництві невеликих екранів для електроніки. Однак для кінцевого споживача абревіатура LED означає все ж дисплеї зі світлодіодним підсвічуванням - телевізори та монітори.

LCD-дисплеї - створені на основі рідкокристалічних матриць плоскі дисплеї, що застосовуються у виробництві телевізорів, моніторів та іншої електроніки.

LED-дисплеї - різновид рідкокристалічних. Різниця між ними полягає в способі підсвічування - саме про це нам говорять абревіатури в каталогах і прайсах. Самі по собі рідкі кристали не світяться, тому для формування зображення на екрані їм потрібне зовнішнє джерело світла. LCD має на увазі підсвічування флуоресцентними або люмінесцентними лампами, LED - світлодіодну.