Різниця між РК і плазмою

Різниця між РК і плазмою

Багато сучасні споживачі, які вирішили купити собі телевізор , мучаться питанням про те, що ж краще вибрати - телевізор з жидкокристаллической панеллю або телевізор з плазмовою панеллю. Почнемо з того, що опишемо ці дві принципово різні технології, а потім визначимо основні відмінності ЖК від "плазми".

Рідкокристалічні панелі (інша назва LCD - Liquid Crystal Display) мають наступний пристрій: існує дві прозорі пластини, з нанесеним на них безліччю прозорих електродів. Між цими пластинами знаходяться рідкі кристали, вертикальні і горизонтальні поляризатори і цветофільтров RGB. За пластиною знаходиться лампа підсвічування, т. К. Рідкі кристали самі по собі не світяться. Рідкі кристали та поляризатори розташовані таким чином, що пропускають світло. Якщо ж на осередок подати напругу, площину поляризації зміниться і світло пропускатися не буде. Змінюючи напругу, можна змінювати ступінь прозорості.

Плазмова панель (інша назва PDP - Plasma Display Panel) складається з таких же двох прозорих пластин з прозорими електродами, тільки всередині кожного осередку знаходиться люмінофор в суміші інертних газів (неон, аргон або ксенон ). Осередки ізольовані один від одного світлонепроникної перегородкою, таким чином світіння однієї не впливає на свічення сусідній. Очевидно, якоїсь додаткової підсвічування в даному випадку не потрібно.

Порівняння

 1. Час оновлення екрану у плазми суттєво менше, зображення змінюється майже миттєво. У ЖК-панелей ефект шлейфу довгий час був проблемою, але останні розробки дозволили його знизити до 8 мс, що практично непомітно для людського зору.
 2. Кут огляду. За цим показником ЖК також довгий час відставав від плазми, однак останні технології дозволяють домогтися розширення кута огляду РК панелей майже до рівня плазмових панелей. Хоча на великих кутах огляду у ЖП-панелей все ж спостерігається деяке зменшення контрастності, у плазмових панелей цих проблем не існує, чому сприяє сама технологія плазмових панелей.
 3. Вигорання зображення . В середньому у ЖК-панелі це 80 тис. Годин, а у плазмової панелі близько 40 тис. Годин. Втім, і 40 тисяч годин цілком достатньо, щоб навіть при активному використанні спокійно дивитися років 8-10, а за цей час панель настільки застаріє морально, що все одно буде сенс її міняти. Тим більше, що деякі виробники плазмових панелей дають істотно більший ресурс зображення.
 4. Енергоспоживання і тепловиділення у ЖК-панелей істотно менше, а також великим плюсом ЖК-панелей в порівнянні з "плазмою" є пасивне охолодження і, як наслідок, відсутність гудіння кулерів, яке може бути проблемою плазмового телевізора.
 5. Контраст і рівномірність освітлення. Плазмові панелі дають більш контрастне изображнием, ЖК панелі дають більш м'яке зображення. Комусь більше подобається одне, комусь інше. У плазмової панелі кожна клітинка світиться сама по собі, тому з рівномірністю освітлення проблем немає. На РК-панелях такі проблеми існували, однак використання нових типів подстветки дозволило істотно знизити цю проблему.Варто також відзначити, що глибина чорного кольору на плазмі істотно вище. Інакше кажучи, на "плазмі" чорний саме чорний, а на РК-панелях він темно-темно-сірий, т. К. Світлові промені все одно трохи пробиваються через шар рідких кристалів.
 6. Розмір. Плазмові панелі випускаються як правило великих розмірів (42 дюйма і більше)

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Час оновлення екрану: плазма лідирує з істотно меншим часом оновлення екрану
 2. Кут огляду: плазма лідирує з великим кутом огляду
 3. Вигорання зображення: ЖК лідирує, т. к. вигорає в два рази повільніше
 4. Енергоспоживання і тепловиділення: ЖК лідирує з меншим енергоспоживанням і тепловиділенням
 5. Контраст і рівномірність освітлення: плазма лідирує з вищою контрастністю і рівномірністю освітлення
 6. Розмір: плазма = ЖК

Удачі Вам у виборі!