Різниця між юристом і адвокатом

Різниця між юристом і адвокатом

Одне лише наявність юридичної освіти не робить людину досвідченим у всіх областях права. Вибираючи фахівця для вирішення того чи іншого питання, дуже легко помилитися. Саме з цієї причини поняття юриста і адвоката необхідно відрізняти один від одного. Якщо Ви опинилися в складній життєвій ситуації і Вам потрібно правова допомога, уважно поставтеся до вибору фахівця для вирішення проблеми.

Юрист - це особа, яка має правову освіту і здійснює відповідну практику. До них відносяться і юрисконсульти, і фахівці з кадрового забезпечення, і менеджери, і співробітники правових центрів. При цьому статус юриста не потребує підтвердження, так як відповідна кваліфікація вказана в дипломі про вищу освіту. У Росії спеціалізація існує лише на практиці, в іншому - все обличчя, які успішно пройшли курс навчання та захистили дипломну роботу, зберігають свій статус довічно.

Адвокат - це юрист, який отримав ліцензію на здійснення професійної діяльності в установленому порядку. Для них дуже важлива спеціалізація, пов'язана з колом проблем, що підлягають розгляду. Так, існують адвокати у кримінальних, цивільних, адміністративних справах, сімейних і господарських спорах.На фахівця лежить обов'язок періодичного підтвердження своєї кваліфікації, а також сплати внесків.

Отже, юрист - поняття більш широке, ніж адвокат. Щоб отримати кваліфікацію правознавця, досить закінчити інститут. Щоб займатися адвокатською діяльністю, потрібно пройти стажування, а потім здати відповідний іспит. Діяльність таких фахівців регламентована широким спектром законодавчих актів. Адвокат має право представляти інтереси довірителя, направляти офіційні запити, брати участь в судових засіданнях.

Крім того, юрист найчастіше працює на підприємстві, займаючи певну посаду. Адвокат - це вільний художник, який сам собі шукає роботу, але може представляти інтереси підзахисного у напрямку у випадках, передбачених законом. Оплата праці юриста, як правило, залежить від окладу і додаткових бонусів. Адвокат отримує платню за вчинення юридично значущих дій.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ліцензія. Щоб стати юристом, потрібно тільки спеціальну освіту. Адвокату ж потрібно здати іспит, отримавши відповідну кваліфікацію.
  2. Компетенція. Юрист займається оформленням документів, може представляти інтереси фірми в суді за дорученням, але частіше за все займається паперовою роботою. Адвокат від свого імені направляє запити, приносить клопотання і інші офіційні документи, які вважатиме необхідними.
  3. Обсяг понять. Юрист - об'ємна категорія, яка включає в себе, в числі іншого, і професію адвоката.
  4. Оплата праці. Якщо у звичайних юристів зарплата встановлена ​​трудовим договором, то адвокат отримує платню за виконану роботу.
  5. Представництво інтересів. Укладаючи договір з адвокатом, довіритель отримує повний захист в межах угоди. Юрист же може представляти інтереси своєї організації лише за дорученням.