Різниця між лауреатом і дипломантом

Різниця між лауреатом і дипломантом

Лауреатами та дипломантами престижних конкурсів або фестивалів стають його учасники, які відзначилися високим рівнем виконання конкурсної програми. Такий вид морального заохочення стимулює творче зростання особистості: стати лауреатом або дипломантом не тільки престижно - це зобов'язує до підтвердження успіху новими досягненнями.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Лауреат - переможець конкурсу або фестивалю республіканського і міжнародного рівня, який отримав державну або засновану міжнародними організаціями премію за видатні заслуги в галузі науки, літератури, музичного, виконавського мистецтва, кінематографії або спорту.

Дипломант - учасник конкурсу, фестивалю, виставки, що зайняв призове місце з врученням диплома I, II, III ступеня або отримав диплом особливого зразка за успішний виступ і високу якість представленої на конкурсному заході роботи.

до змісту ↑

Порівняння

Градація цих статусів пов'язана з історично сформованим порядком нагородження учасників змагань, в яких переможцем може бути визнаний тільки одна людина. Він стає лауреатом конкурсу або фестивалю і отримує грошову винагороду у вигляді премії, заснованої державою або міжнародним конкурсним комітетом.Всі інші учасники отримують нагороди, призи та заохочення відповідно до зайнятих місць.

В перекладі з латинської laurea tus означає "увінчаний лаврами". Лавровим вінком в Стародавньому Римі нагороджували героїв, полководців, політиків і переможців спортивних змагань. Цей звичай не втратив свого значення і в наш час, хоча замість лаврових гілок на сучасних конкурсах і фестивалях зазвичай підносять призи і вручають премії.

В області науки, культури і художньої літератури найпрестижнішим вважається звання лауреата Нобелівської премії. Державних премій можуть бути удостоєні переможці всесоюзних і міжнародних музичних, літературних, естрадних і театральних конкурсів.

Учасники, які посіли в них перші місця, нагороджуються медалями, цінними призами, кубками та, відповідно до правил проведення конкурсного заходу, можуть стати володарями дипломів переможців в окремих номінаціях.

Дипломантами стають і інші учасники конкурсів, якщо їх заслуги оцінені журі або конкурсним комітетом як особливо видатні. Це вказується в дипломі, який обов'язково завіряється печаткою організації, яка проводила конкурс, фестиваль або виставку, і підписами членів журі.

Диплом - одночасно і нагорода, і документ, який свідчить про високий рівень професіоналізму. Він дає дипломанту право займатися додатковими видами діяльності в своїй області і представляти свої роботи широкому громадському колі.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дипломант - учасник конкурсу, змагання, фестивалю або виставки, що отримав диплом за особливі відмінності. Лауреат - переможець престижного конкурсу або фестивалю, якій присуджується державна або міжнародна премія.
  2. Дипломант може бути одночасно призером конкурсу або займати перші місця в змаганні. Присвоєння звання лауреата вважається найвищою оцінкою творчої або наукової діяльності учасника конкурсного заходу.
  3. Дипломантами стають і учасники, які не зайняли призові місця, але особливо відзначилися у виконанні конкурсної програми. Лауреат - безумовний переможець конкурсу, який має видатні заслуги в сфері діяльності, якою присвячений конкурс.