Різниця між латексної і акриловою фарбою

Різниця між латексної і акриловою фарбою

В числі найбільш затребуваних видів фарб - латексні і акрилові. У чому їх специфіка?

Зміст статті

 • Що таке латексна фарба?
 • Що являють собою акрилові фарби?
 • Порівняння
 • Таблиця

Що таке латексна фарба?

Головна особливість розглянутого виду фарби - в ній присутня каучук, правда, не природний, а синтетичний - у вигляді речовини, що має назву бутадієн-стиролом. Його наявність обумовлює значне підвищення стійкості пофарбованої поверхні, в деяких випадках - більш естетичний її зовнішній вигляд, в порівнянні з результатом використання багатьох інших типів фарб.

Латексна фарба

Залучення синтетичного каучуку в складі фарб значно розширює експлуатаційні якості офарблюваних матеріалів, а також сферу їх застосування. У структурі розглянутих фарб можуть бути присутніми різні сополімери, які додаються також з метою поліпшення якості офарблюваних матеріалів.

Латексні фарби :

 • забезпечують міцність і довгий термін служби пофарбованої поверхні;
 • гарантують високу насиченість колірної гами, яка зберігає яскравість з плином часу і має стійкість до сонячних променів;
 • характеризуються відсутністю токсичності;
 • мають високу ступінь еластичності, що дозволяє наносити фарби на поверхні з будь-яким рельєфом;
 • після висихання стійкі до впливу води, а також до зносу - що дозволяє здійснювати видалення пилу і забруднень з пофарбованої поверхні в ході вологого прибирання.

Латексні фарби класифікуються на кілька різновидів:

 • матові;
 • глянцеві;
 • фасадні;
 • призначені для фарбування стін, стель, підлог.

Але в цілому основні властивості вищезазначених типів латексної фарби збігаються.

до змісту ↑

Що являють собою акрилові фарби?

Під акриловими фарбами (в чистому вигляді) прийнято розуміти речовини, виготовлені якраз таки на основі сополімерів - головним чином тих, що представлені Поліакрилати. У їх складі можуть бути присутніми стирол, вініл, силікон. Дані фарби часто розглядаються як характеризуються більш високою якістю, ніж латексні, стійкістю - і в той же час дорожнечею.

Акрилова фарба

Варто відзначити, що сфера застосування "класичних" акрилових фарб і їх основні властивості в цілому збігаються з тими, що характеризують латексні фарби. Обидва розглянутих речовини випускаються на водній основі. Однак дещо відрізнятися може якість офарблюваних ними поверхонь - в силу того, що акрилові сополімери в багатьох випадках надають їм більш високу стійкість до зовнішніх впливів, ніж штучний каучук.

Схожість цих двох видів фарб часто зумовлює неоднозначне сприйняття відмінностей між ними. Розглянемо те, в яких аспектах їх можна простежити.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність латексної фарби від акрилової полягає в тому, що перші ґрунтуються на бутадієн-стирол, а другі - на акрилових сополімеру. Основні фізичні властивості обох типів фарб збігаються. Але, як правило, розрізняється якість пофарбованих за допомогою першого і другого речовини поверхонь - так само як і вартість латексних і акрилових фарб.

Слід зазначити, що багато сучасних виробники відповідних типів продукції випускають широкий спектр фарб, одержуваних за допомогою змішування двох розглянутих їх різновидів. Так, можуть продаватися речовини на основі сополімерів з додаванням бутадієн-стиролу.

Визначивши, в чому різниця між латексної і акриловою фарбою, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Латексні фарби Акрилові фарби
Що спільного між ними?
Латексні і акрилові фарби збігаються з багатьох споживчими характеристиками, обидва різновиди фарб мають водну основу
У чому різниця між ними?
У маркетингу під "класичними" латексними фарбами прийнято розуміти ті, що випускаються на основі бутадієн-стиролу як сполучна речовина Під "класичними" акриловими фарбами прийнято розуміти ті, що випускаються на основі акрилових сополімерів як сполучних речовин
як правило, коштують дешевше Зазвичай коштують дорожче