Різниця між лазерної та оптичної мишею

Різниця між лазерної та оптичної мишею

Комп'ютерні технології стрімко розвиваються. Інноваційні процеси не пройшли стороною і механічні маніпулятори, звично іменовані нами "миша". Минув той час, коли верхи дизайнерської думки була присутність третьої клавіші на кульковою мишці. Зараз пропонується величезний вибір мишей різних розмірів і забарвлень, дротових і бездротових, оптичних і лазерних. Звичайно, вибрати мишку, виходячи з її дизайну, не складе ніяких проблем, але ось пояснити різницю між оптичною мишею і лазерної зможе далеко не кожен користувач. Основною відмінністю для багатьох людей буде той факт, що лазерні миші більш сучасні, а значить і кращі. Це, звичайно, незаперечно, проте відмінності між ними набагато істотніше.

Зміст статті

  • Дозвіл
  • Швидкість
  • Поверхность пересування
  • Ціна
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Оптична миша представляє собою маніпулятор, оснащений дуже маленькою відеокамерою. Вона робить приблизно тисячу фотознімків за секунду. Ці дані, отримані з камери, обробляються процесором і надходять на комп'ютер.Оптична миша заснована на світловому діоді, випромінюваному світло у видимому діапазоні.

Оптична миша

Лазерна миша влаштована аналогічним чином, єдиною відмінністю є використання напівпровідникового лазера замість камери з діодом. При роботі з лазерною мишею не спостерігається видимого світіння сенсора, що не відволікає від роботи.

Дозвіл

Дозвіл оптичної миші не перевищує 1200 dpi. Лазерні миші мають роздільну здатність близько 2000 dpi. Насправді, щоб комп'ютерна миша не викликала затримок і труднощів в управлінні, досить уже 800dpi (саме такий показник був у кулькових мишок). Дозвіл багатьох сучасних мишок можна змінити в настройках драйверів на їх установку.

до змісту ↑

Швидкість

Швидкість пересування мишки для звичайних користувачів навряд чи має принципове значення, а ось для любителів комп'ютерних ігор або художників дизайнерів, які працюють на комп'ютері, це значення дуже важливе.

Щоб провести курсором через весь екран, оптичну мишу треба зрушити на 5 см, в той час як для лазерної, досить 2-3см.

до змісту ↑

Поверхность пересування

Величезна перевага лазерної миші перед оптичної - можливість пересування по будь-яких поверхнях: склу, дереву, тканини і т. Д. Оптична миша, звичайно, теж буде працювати на цих поверхнях, але руху курсора будуть нестабільними з характерними "стрибками".

до змісту ↑

Ціна

Звичайно, лазерна миша коштує трохи дорожче оптичної, але споживає менше електроенергії. Таким чином, в бездротових лазерних мишок економиться заряд батарейок, а значить, їх доведеться рідше міняти, відповідно - менше витрати.Тому економічна вигода оптичної миші питання спірне.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лазерні миші можуть працювати на будь-якій поверхні. Оптичні не працюють на дзеркальних поверхнях.
  2. Лазерні миші відрізняються більш високою роздільною здатністю сенсора і точністю переміщення.
  3. Лазерні миші дорожче, ніж оптичні. У разі використання бездротової миші, лазерні економічніше за енерговитратами.