Різниця між модриною і сосною

Різниця між модриною і сосною

Сосна і модрина відносяться до хвойних дерев, кожне з яких має свої характеристики. Деяким цікаво порівняти обидва примірника з точки зору ботаніки. Для інших знання про те, чим відрізняється модрина від сосни, мають практичну цінність, оскільки кожна з них є будівельним матеріалом. Розглянемо питання з усіх боків.

Зміст статті

  • Про сосні і модрині
  • Порівняння
  • Таблиця

Про сосні і модрині

Сосна - представниця хвойних дерев, найчастіше виростає до великих розмірів, рідше - до невеликих. Дерево широко поширене по всій території Північної півкулі. Може утворювати ліси, чисті або з присутністю інших порід.

Сосна

Модрина , також відноситься до хвойних дерев, за своїм поширенню лідирує серед інших порід і в Росії, і в світі, займаючи гігантські площі. Є дуже невибагливою рослиною.

Модрина до змісту ↑

Порівняння

Дерева як біологічні екземпляри

Якщо подивитися на рослини здалеку, можна помітити, що крона у сосни густіша і округла. У модрини крона розріджена і має гострокутну форму. Втім, з віком дерево здатне змінювати обриси і купувати в своїй верхній частині закруглений вигляд.

Голчаста хвоя сосни жорсткіше, ніж абсолютно неколюча, плеската хвоя модрини.Крім того, важлива відмінність модрини від сосни, яке багато хто вважає ключовим, полягає в тому, що перша, подібно листяним побратимам, восени повністю звільняється від свого вбрання. Скинувши хвою, модрина стає схожою на дивну засохлу ялина. Сосна ж цілий рік радує своїм пишним видом. Її хвоинки можуть триматися на гілках до 5 років, а їх почергова зміна відбувається непомітно.

Дерева відрізняються розміром і кольором шишок. У сосни вони більші, спочатку зелені, а дозрілі - коричневі. Шишки модрини виглядають витонченішою, вони не такі великі, більш округлі; недавно зародившись, мають жовтий відтінок, в зрілому стані - бурі.

Якщо порівнювати кору молодих дерев, то у сосни вона темніша. З ростом хвойних представників ці відмінності стираються.

Дерева як сировину для будматеріалів

Розглянемо, в чому різниця між модриною і сосною, використовуваних як пиломатеріалів.

Якщо говорити про запах, то у сосни він виражений, смолистий, що не скажеш про модрини. На вигляд свіжа сосна дуже світла. Потім деревина темніє, вироби з неї набувають жовтуватий відлив. Модрина спочатку досить темна, поступово відтінки згущуються в сторону червоно-коричневих.

Деревина обох видів відрізняється по вираженості структури. У модрини малюнок волокон більш чіткий. Крім того, деревина цього дерева має великим відсотком сучкуватих фрагментів.

Модрина важка. Різницю в вазі можна відчути, піднявши дошку з неї і виріб такого ж розміру з сосни. Тяжкість обумовлюється високою щільністю модрини. Її деревина настільки міцна і щільна, що минулий поперек волокон ніготь не залишає на ній сліду.Якщо виконати те ж саме з матеріалом з сосни, слід буде помітний, оскільки сосна м'якше.

Світиться модрина не так легко, як сосна. Щоб підпалити лучину з неї, буде потрібно якийсь час, і вогонь буде поширюватися досить повільно. Соснова тріска спалахне в буквальному сенсі за пару секунд.

Важливими перевагами модрини є її більш низька теплопровідність (споруди з подібною деревини краще зберігають тепло) і велика, ніж у сосни, стійкість до руйнівного впливу вологи.

до змісту ↑

Таблиця

Модрина (ботанічний екземпляр) Сосна (ботанічний екземпляр)
гострокутна крона Округла крона
Хвоя м'яка, плеската Гостра жорстка хвоя < Скидає хвою
Вічнозелена Шишки дрібні, від жовтуватих до бурих
Шишки великі, від зелених до коричневих Кора світліше
Кора темніше Модрина (пиломатеріал)
Сосна ( пиломатеріал) Майже без запаху
Виражений смолистий запах Темна
Світла виразний малюнок
Менш чіткий малюнок Важка
Легше Щільна
М'якше < 9 99> Найважче запалюється Швидко спалахує
Низька теплопровідність Теплопровідність вище
Висока вологостійкість Менш влагоустойчива