Різниця між ноутбуком і ультрабуком

Різниця між ноутбуком і ультрабуком

Зазвичай питання про відмінності нетбука від ультрабука задається до тих пір, поки хто викликає духа просто не подивиться на обидва пристрої "вживу", а не на фотографіях. А ось питання, чи варто переплачувати або економити, і за що (або на чому) саме - залишається актуальним, поки ми не визначимося з вибором. Ці девайси виконують різні, хоч і подібні завдання, тому при вирішенні питання, що краще саме вам підійде, варто окреслити їх коло досить чітко.

Ультрабук - субноутбук, що володіє мінімально можливою вагою і тонким корпусом при збереженні розмірів діагоналі екрану класичного ноутбука і повноцінної клавіатури.

Нетбук - субноутбук, що володіє компактними розмірами і малою вагою за рахунок зменшення діагоналі екрану і "урізання" стандартної клавіатури.

Нетбук, по суті, являє собою мобільний пристрій для роботи з офісними додатками, серфінгу в мережі Інтернет та виконання мінімально ресурсовитратність мультимедійних завдань. Незважаючи на самі різні конфігурації від самих різних виробників, нетбуки об'єднує досить слабка апаратна платформа, що дозволяє знижувати енерговитрати. Найважливішим властивістю нетбука можна вважати роботу від автономних джерел живлення. На догоду цьому до мінімуму урізаний решті функціонал. Ультрабуки ж дозволяють виконувати різнобічні завдання, не поступаючись в функціональності ноутбуків, але і прекрасно зберігаючи мобільність нетбуків.

Приклад нетбука

Нетбуки забезпечені дисплеєм з невеликим розміром діагоналі: до 12 дюймів в топових моделях, стандартних 10 дюймів в моделях бюджетних. Як правило, в зв'язку з інтегрованою графічною системою (завідомо малопродуктивною) в нетбуки встановлюється найдешевша матриця екрану, що не дає високої роздільної здатності. Ультрабуки, що мають в розпорядженні екрани з діагоналями 13-14 дюймів (в залежності від моделі), забезпечують більш високу роздільну здатність. Нове покоління процесорів з інтегрованим відеоядром дозволяє ультрабуків показувати високу продуктивність, знижуючи енерговитрати і тепловиділення.

Ультрабуки виглядають естетичніше нетбуків, у них ретельніше продуманий дизайн. Зазвичай нетбуки, незважаючи на компактні розміри і малу вагу, товщі ультрабуків. Останні ж роблять ставку на мінімальні значення товщини корпусу. Більшість ультрабуків в складеному вигляді поміщаються в папку для паперів, сумку або ділової планшет. Вага ультрабуків не перевищує 2 кг.

Приклад ультрабука

Що стосується вартості, то тут однозначно виграють нетбуки, що позиціонуються як бюджетні пристрої. З появою планшетів їх вартість ще знизилася, тоді як ультрабуки, порівняно нові пристрої, пропонуються в магазинах Росії за ціною вище, ніж ціна повноцінних ноутбуків того ж класу. Правда, ультрабуки вважаються пристроями більш солідними і представницькими, ніж ноутбуки і тим більше нетбуки.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Нетбук призначений для вирішення обмеженого кола завдань.
  2. Діагональ екрану нетбука найчастіше менше, ніж у ультрабука.
  3. Ультрабук дещо більше, але тонше нетбука.
  4. Ультрабук більш продуктивний і по функціоналу не відрізняється від ноутбука.
  5. Ультрабук відрізняється витонченим дизайном.
  6. Нетбук дешевше.