Різниця між ламінованим і шпонованим дверима

Різниця між ламінованим і шпонованим дверима

Вхідні двері в будинок або квартиру зараз зазвичай роблять металевими, а ось міжкімнатні, як правило, виготовляють з інших матеріалів. В основному вони мають каркас з дерев'яних брусків, оброблений декоративним покриттям. І в більшості випадків в якості обробки виступає шпон або один з видів ламінату.

Зміст статті

  • Що таке шпон і що таке ламінат?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке шпон і що таке ламінат?

Шпон - це тонкий шар деревини (до 10 мм). Однак сантиметровий шпон у виробництві дверей або меблів практично не використовується, тут найбільш ходовий матеріал має товщину 1-2 мм. Розрізняють лущений, струганий і пилений шпон. У першому випадку його отримують способом стругання деревного масиву на спеціальних верстатах, у другому - шляхом зняття тонкого шару на пристроях, що нагадують великий токарний верстат. Стовбур дерева обертається навколо свій осі, а ніж знімає тонкий шар. Пиляний шпон отримують розпилюванням деревини.

Відмінність ламінованих дверей від шпонованих полягає в тому, що в першому випадку матеріалом покриття є ламінат. Це збірна назва будь-яких декоративних матеріалів, призначених для покриття меблів, дверей, плит покриття для підлоги і так далі.По суті, шпон також може виступати в ролі ламінату, коли їм покривають елітні сорти різних оздоблювальних матеріалів. Однак якщо мова йде про ламінованих і шпонованих дверях, мається на увазі, що шпон- це натуральний деревне продукт, а ламінат штучне (найчастіше це різні види пластика або скловолокно) покриття, що імітує фактуру дерева, іноді - каменю, або просто має красивий малюнок без прив'язки до конкретного матеріалу.

до змісту ↑

Порівняння

Натуральність шпону і штучне походження ламінату зумовили різні експлуатаційні якості і різну вартість дверей, для виробництва яких вони використовуються. Зрозуміло, що штучні матеріали можуть бути будь-якого забарвлення і будь-якої фактури. Тут у ламінованих дверей величезну перевагу, оскільки асортимент пропозицій досить широкий. Шпон ж, як і всякий натуральний матеріал, має досить обмежену пропозицію фактур (забарвлення через застосування морилок може бути різною), проте він виграє саме в тому, що "натуральний", тобто екологічно бездоганний, а це часто грає вирішальну роль при виборі . Таким чином, шпоновані двері займають більш престижний сегмент ринку, ніж ламіновані.

Ламінат, виконаний з низькоякісного пластика, може давати неприємний запах, який, втім, досить швидко проходить. Але провести кілька днів, вдихаючи шкідливі випари, - невелике задоволення. Правда, санітарні правила і норми, що регламентують якість різних покриттів, стають дедалі жорсткішими, і подібна ситуація зараз малоймовірна. Ламіновані двері можна назвати більш демократичним продуктом, так як вони в середньому дешевше шпонованих.

до змісту ↑

Таблиця

Наведена нижче таблиця дозволить найбільш повно відповісти на питання, в чому різниця між ламінованим і шпонованим дверима.

Ламіновані двері Шпоновані двері
Матеріал обробки Ламінат. Виготовляється в основному з пластика або скловолокна Шпон. Виготовляється з натуральної деревини. Розрізняється за способом отримання (буває струганий, лущений і пилений)
Колір і фактура Чи можуть бути якими завгодно Фактура двері обмежена фактурою деревини, з якої виготовлений шпон. Колір може бути різним через застосування морилок
Сегмент ринку Через нижчою в порівнянні з шпонованим дверима ціни займає більш демократичний сегмент Має вищу ціну, що в поєднанні з натуральністю матеріалу обробки дозволяє дверям зайняти престижніший сегмент