Різниця між знанням та інформацією

Різниця між знанням та інформацією

Знання та інформація - важливі складові нашого життя. Повністю ототожнювати між собою ці терміни не можна. Розглянемо, що мається на увазі під кожним з них і чим відрізняється знання від інформації.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Знання - систематизовані достовірні уявлення про предмети і явища дійсності. Знання застосовується людьми для раціональної організації своєї діяльності і вирішення виникаючих завдань.

Інформація - відомості про поняттях, фактах, подіях і т. Д., В передачі і прийняття яких можуть брати участь люди або спеціальні пристрої. Тварини повідомляють один одному особливу інформацію за допомогою сигналів. Існує також генетична інформація, передана одним організмом іншого.

до змісту ↑

Порівняння

Корінним фактором, що дозволяє виявити відміну знання від інформації, є те, що знання здобувається тільки через суб'єктивне осмислення. Інформація ж незалежна і не завжди доходить до стадії усвідомлення.

В пізнавальному процесі знання та інформацію на різних щаблях. Спочатку відбувається сприйняття інформації, яка транслюється певним джерелом: книгою, інтернетом, викладачем ... Після осмислення інформація результіруєтся в знання. Він володіє знанням здатний виконувати роль нового джерела інформації.

Таким чином, транслюється і приймається тільки інформація, але знання передати неможливо. Для того щоб стати володарем знання, необхідно сприйняти потрібну інформацію і провести її через власну свідомість.

Наприклад, учитель математики володіє знаннями в області свого предмета. Пояснюючи класу спосіб вирішення завдання, він не передає безпосередньо знання, а є джерелом інформації. В учнів зможуть сформуватися знання, тільки коли вони не просто прослухають вчителя, а й зрозуміють, усвідомлюють те, що він намагається їм донести.

Розглядаючи, в чому різниця між знанням та інформацією, слід зазначити, що надлишку знання бути не може. Адже людина прагне осмислити лише те, що йому дійсно важливо і необхідно. Інформація ж може надходити в надлишку, люди нерідко відчувають перенасичення нею. З усього обсягу інформації для отримання знань використовується мала частина.

Саме знання є критерієм освіченості людини. Адже недостатньо лише ознайомитися з інформацією - необхідно виконати і чималий розумову працю.