Різниця між ранцем і рюкзаком

Різниця між ранцем і рюкзаком

На перший погляд ранець і рюкзак схожі зовні і мають однакове призначення. Багато хто вважає ці слова синонімами і не знають, чим ранець відрізняється від рюкзака. Однак різниця між ними існує, і вона немаленька.

Зміст статті

  • Велика різниця
  • Рюкзак
  • Ранець
  • Гібрид

Велика різниця

Згідно з тлумачним словником, ранець - це сумка для носіння речей, яку надягають на спину за допомогою лямок. В армії він є частиною похідного спорядження, в школі - служить дітям для перенесення навчальних приладдя і книг.

Рюкзак - це мішок з лямками, його називають "заплічних", для носіння речей за спиною.

Сьогодні ранець і рюкзак - це не прості сумка і мішок. Класичний ранець має твердий корпус, жорсткі дно і спинку, широкі лямки. Часто він нагадує коробку.

Рюкзак м'який, повністю або частково. У другому випадку дно і спинка укріплені. Лямок може бути дві або одна.

Досить подивитися на картинку, щоб побачити зовнішня відмінність рюкзака від ранця (на фото зліва і справа відповідно).

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Рюкзак

Рюкзак нагадує мішок. У порівнянні з ранцем він м'який, погано тримає форму, менш зручний і корисний для носіння речей. Навантаження на хребет розподіляється нерівномірно.Предмети з гострими кутами, наприклад книги, можуть випирати і упиватися в спину.

Зовні рюкзак виглядає привабливіше. Серйозною перевагою є його невелика вага, менше 1 кг, і компактність. Як правило, в рюкзаку кілька відділень, багато різних кишень.

натисніть на картинку для збільшення

Він підходить дорослим і підліткам, але не рекомендується купувати його маленьким дітям і молодшим школярам.

до змісту ↑

Ранець

Ранець - це велика коробка, завдяки жорсткому корпусу він відмінно оберігає речі від пошкоджень, акуратно складені предмети не помнуться і не переплутаються. Тверде і широке дно не дозволяє ранця впасти набік, захищає від промокання знизу. Широкі лямки і укріплена спинка рівномірно розподіляють навантаження на хребет.

Зазвичай ранець має 1 відділення, рідко 2, і кілька великих кишень. Ручка, на відміну від зручних, широких лямок, маленька і непридатна для тривалого носіння сумки. Це зроблено для того, щоб важкий ранець носили за спиною, а не в руках.

До недоліків цієї сумки можна віднести великі габарити і вага (до 2 кг). Якщо речі лежать в ранці нещільно, то вони перекочуються і гримлять при ходьбі.

натисніть на картинку для збільшення

Ранець є ідеальною сумкою для молодшого школяра. На жаль, через зовнішнього вигляду його не люблять ні підлітки, ні дорослі.

до змісту ↑

Гібрид

Сьогодні різниця між ранцем і рюкзаком згладжується завдяки тому, що виробники стали випускати гібридні сумки.

Зовні гібрид більше схожий на рюкзак, але має щільну, укріплену спинку, нерідко ортопедичну, широкі лямки, не менше 4 см, і жорстке дно, як у ранця.Така сумка зберігає форму, стійка, приваблива зовні, легше ранця, зручна і безпечна у використанні завдяки правильному розподілу навантаження на спину.

натисніть на картинку для збільшення

Гібридний рюкзак підходить і дітям будь-якого віку, і дорослим.