Різниця між царем і імператором

Різниця між царем і імператором

Правителі і королі, як сучасні, так і кинувши в Лету, завжди викликають підвищений інтерес у простого народу. За які заслуги отримали вони свої привілеї, як прийшли до влади, ніж прославилися? Ці інтригуючі питання хвилюють уми не тільки істориків, а й звичайних громадян. Одними з найбільш могутніх людей на Землі здавна вважалися царі та імператори. А ось чим відрізняються ці високі титули? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Цар - монарх, переважно в слов'янських країнах, керуючий державою з одного (або однієї чільної, що переважає) нацією і єдиною державною мовою.

Імператор - правитель імперії, яка складається з територій кількох держав, раніше володіють незалежністю і об'єднаних внаслідок завоювання.

до змісту ↑

Порівняння

Цар - правитель повністю суверенної держави під назвою царство, яке населяє один переважний народ. Розмовляють в цій державі переважно на одній мові, який досконало знає і сам цар. Імперія складається з декількох складових, земель, які територіально можуть перебувати досить далеко один від одного. Через дуже великих розмірів такої освіти, як імперія, а також внаслідок того факту, що її населяє величезна кількість несхожих один на одного народностей, в імперії можуть співіснувати відразу кілька мов, більшість з яких імператор навіть не знає.Щоб встежити за гігантським "спрутом" - імперією, розкинувши свої "щупальця" в різні сторони світу, її правитель (імператор) призначає своїх помічників (васалів), які можуть іменуватися і королями, і князями, для управління окремими частинами держави, особливо окраїнними територіями .

Царський титул передається у спадок ближнім або дальнім кровним родичам. Імператором після завоювання певної кількості земель може проголосити себе навіть син лікаря (згадаємо Наполеона, який, не маючи законних прав на престол, створив з королівства імперію і став імператором).

Титул імператора вважається більш "європейським", тому, мабуть, не випадково Петро I, щоб підкреслити зростання впливу Росії на світовій арені, з царя перетворився в імператора. Першим царем на Русі офіційно був Іван Грозний, а останнім - Петро Великий. Починаючи з Петра всі російські царі стали іменуватися імператорами. Останнім російським імператором став Микола II. Слово "цар" було поширене в слов'янських країнах: його вживали по відношенню навіть до римських і візантійських імператорів. У російській мові слово "цар" до сих пір часто застосовується для позначення монарха взагалі; "царями" називають, наприклад, стародавніх правителів Давида і Соломона, відомих ще з Біблії.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Цар - титул монарха, поширений переважно в слов'янських країнах, на Русі офіційно вживався по відношенню до правителя до середини XVIII століття. Імператор - титул переважно європейський, що позначає правителя декількох об'єднаних земель, як споконвічних, так і завойованих (колоній). Вважається, що титул імператора більш "престижний" і звучний, ніж царський титул.
  2. Територія під керуванням царя називається царством, під керуванням імператора, відповідно, імперією.
  3. Царський титул передавався у спадок, імператором міг проголосити себе завойовник (як, наприклад, Наполеон).