Різниця між карате і дзюдо

Різниця між карате і дзюдо

Спортивні єдиноборства - це справжня школа життя для юнаків, хлопців і зрілих чоловіків. Різні види бойових практик популярні у всіх без винятку культурах, але їх яскравим розмаїттям можуть похвалитися країни Сходу. Карате і дзюдо - популярні японські бойові мистецтва, спрямовані на формування особливого світосприйняття. З їх допомогою люди стають не тільки сильніше, але і досконаліше. Який варіант вибрати і в чому основні відмінності між ними?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Карате - це традиційне японське бойове мистецтво, що використовує для боротьби з суперником ударну техніку. У перекладі на російську мову, назва "карате-до" звучить як "шлях порожньої руки". У бою застосовуються виключно можливості людського тіла, поєдинок ведеться без зброї.

Дзюдо - це сучасне японське бойове мистецтво, розроблене майстром Дзігоро Кано на рубежі XIX і XX століть на основі джиу-джитсу. Тут застосовуються кидкові техніки, больові прийоми і захоплення, які використовують для придушення суперника не силу, а механіку людського тіла.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, зазначені єдиноборства мають багато спільного між собою. В бою не задіяне зброю, спортсмени носять кімоно і використовують виключно силу свого тіла для перемоги над супротивником.Однак карате є традиційним бойовим мистецтвом ( "природним"), в той час як дзюдо - сучасним ( "штучним"). Таким чином, перший вид єдиноборства стоїть ближче до народних технікам і практикам.

Основна відмінність полягає в тому, що в карате використовуються ударні прийоми (ламаються цеглини і дощечки - з цієї серії), а в дзюдо - кидкові техніки (потужні перекиди і "літаючі" суперники). При обороні і нападі застосовується різний підхід до контакту. У карате він зведений до мінімуму і більше підходить для наступу. У дзюдо, навпаки, максимальний (захоплення, больові прийоми), що відповідає захисту, а не атаці.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Походження. Карате є народним бойовим мистецтвом, батьківщиною якого вважається острів Окінава, в той час як дзюдо - штучно розроблене єдиноборство.
  2. Різновиди. Карате представлено трьома школами (сетокан, кіокусінкай, Кесик-карате), в той час як дзюдо - тільки одним видом.
  3. Техніка бою. У карате в основному застосовуються ударні прийоми, в дзюдо - кидкові.
  4. Основні цілі. Карате - наступальна бойове мистецтво, дзюдо - оборонна.