Різниця між простим копіюванням файлів і інсталяцією програм

Різниця між простим копіюванням файлів і інсталяцією програм

Для того щоб почати використовувати на ПК ту чи іншу програму, її може знадобитися скопіювати на жорсткий диск або проинсталлировать. У яких випадках потрібно найперше, а в яких - друга?

Зміст статті

  • Що таке інсталяція програми?
  • Коли можна обійтися простим копіюванням файлів?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке інсталяція програми?

Програми, що запускаються в ОС Windows, є виконувані файли з розширенням. exe, іноді (головним чином якщо це застарілі програми, розраховані на запуск в DOS) - з розширенням. com. Як правило, вони доповнюються різними бібліотеками, сценаріями і скриптами. Їм також відповідають особливі файли. Наприклад, ті, що є бібліотеками, мають розширення. dll.

Крім того, часто буває, що коректна робота програми можлива тільки в тому випадку, якщо наявні файли - виконувані або доповнюють їх - використовуються системою відповідно до настройками, прописаними в реєстрі Windows.

Повноцінна інсталяція програми в операційній системі Windows, таким чином, являє собою:

  • копіювання на жорсткий диск виконуваних файлів програми, а також тих, що доповнюють їх, - бібліотек і сценаріїв;
  • внесення в реєстр Windows записів з настройками, необхідними для коректного запуску програми.

Як правило, інсталяція ПО, що складається з двох зазначених процедур, здійснюється автоматично за допомогою спеціального додатку-установника, що поставляється разом з програмою. Користувач приймає в ній досить обмежену участь. Його дії зазвичай зводяться до підтвердженню етапів установки ПО, які відображаються на екрані.

Слід мати на увазі, що існує і зворотна процедура - деінсталяція, або видалення програми з комп'ютера. Вона являє собою не тільки стирання файлів - виконуються і доповнюють їх. Видаляються також відомості з системного реєстру Windows. Дану процедуру виконує, в свою чергу, спеціалізований додаток-деинсталлятор, яке, як і установник, теж поставляється разом з програмою.

до змісту ↑

Коли можна обійтися простим копіюванням файлів?

В певних випадках користування ПО в Windows цілком можливо і без повноцінної інсталяції. Справа в тому, що деякі програми здатні запускатися тільки лише за допомогою одного виконуваного файлу, а є ті, що не вимагають наявності в реєстрі операційної системи тих чи інших налаштувань. В цьому випадку установку ПО в Windows можна здійснити методом простого копіювання файлів з джерела - наприклад, архіву, завантаженого з інтернету.

В свою чергу, видалення програми, яка записана на жорсткий диск без інсталяції, здійснюється елементарним стиранням її файлів.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність простого копіювання файлів від інсталяції програм - при першій процедурі не здійснюється записів до реєстру Windows. При другій - необхідні відомості до відповідного розділу операційної системи вносяться додатком-монтажник.

Визначивши то, в чому різниця між простим копіюванням файлів і інсталяцією програм, зафіксуємо висновки в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Просте копіювання файлів Інсталяція ПО
На жорсткому диску ПК розміщується виконуваний файл програми (іноді доповнений бібліотеками та іншими елементами), запуск якого можливий без внесення в реєстр Windows будь -або відомостей про даний додатку Запускається додаток-інсталятор, що копіює на жорсткий диск ПК необхідні файли, а також вносить до реєстру Windows записи, без яких запуск програми важко або взагалі неможливо
Видалення програми з ПК здійснюється за допомогою простого стирання ф йлов з жорсткого диска Видалення програми з ПК здійснюється додатком-дєїнсталлятором