Різниця між джемпером і светром

Різниця між джемпером і светром

У більшості з нас не виникає питання, що надіти в прохолодну і похмуру погоду. Адже в гардеробі кожної людини знайдеться пара-трійка кофт на всі випадки життя. Їх можна накинути як відправляючись за покупками, так і збираючись на шашлики з друзями. Однак, незважаючи на таке призначення, дані речі іменуються абсолютно по-різному. Вітровки, толстовки, худі, джемпери, пуловери, светри, світшоти - список варіантів є дуже великим. Багато людей навіть не намагаються вникати в тонкощі пошиття і дизайну перерахованих предметів гардероба, використовуючи для їх позначення одне загальне слово "кофта". Ми ж постараємося розібратися, чим відрізняється джемпер від светри.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Джемпер - трикотажна або в'язана плечовий одяг, що надівається через голову. Є різновидом светри. Володіє круглим вирізом. Іноді у верхній частині одягу присутні застібки у вигляді блискавки або гудзиків. Їх довжина не перевищує 10 см. У більшості випадків джемпер закінчується під лінією талії. Однак існують моделі, які доходять до середини стегна. Рукава вироби можуть бути як короткими, так і довгими.

Джемпер

Що ж стосується історії джемпера, то з'явився даний предмет гардероба в кінці XIX століття. Спочатку він був чисто спортивним одягом, призначеної для легкоатлетів.Сам термін походить від англійського слова jumper, що означає "стрибун". У 20-х роках XX століття джемпер став ставитися до розряду чоловічого одягу для відпочинку, а в 50-ті був визнаний невід'ємною частиною гардеробу студентів елітних коледжів. У той же час він увійшов і в жіночу моду, а трохи пізніше - в діловий стиль. Сьогодні виріб відноситься до розряду одягу на кожен день.

Светр - в'язана плечовий одяг без застібок. Надівається через голову і має високий облягає шию коміром (іноді багатошаровим). Довжина рукава може бути різною. Як правило, светри виготовляються з бавовняної, вовняної, акрилової, кашемірової або мохерової пряжі.

Светр

Сам термін походить від англійського дієслова to sweet, що означає "потіти". Існує припущення, що перший прообраз предмета гардероба з'явився за часів Середньовіччя. Тоді були популярні чорні або коричневі вовняні блузи з бічними розрізами. Однак близьке до сучасного варіанту светри виріб стало відомо лише в XIX столітті в Північній Європі. Це були кофти ручної роботи, відшиваються дружинами моряків для своїх чоловіків. Як матеріал виступала шерсть верблюдів, лам, яків, яка володіла водовідштовхувальними властивостями. Адже в далеких плаваннях тепла, практична і до того ж непромокаючий одяг цінувалася на вагу золота. До кінця століття светри поширилися по світу, ставши частиною екіпіровки професійних спортсменів. У 1910 році було налагоджено промислове виробництво предмета гардероба, а ще через 15 років він завоював популярність серед звичайного населення.

до змісту ↑

Порівняння

Для початку порівняємо зовнішній вигляд цікавлять нас виробів.На відміну від светри, джемпер не має коміра. Для нього характерний округлий виріз. У той же час останній предмет гардероба може оснащуватися застібками верхній частині, які у светри просто не передбачені. Довжина виробів буває різною. В цілому ж обидва вони можуть спускатися трохи нижче талії або доходити до середини стегна. Існують також моделі до коліна, що представляють собою утеплені сукні.

Ще одна відмінність джемпера від светри полягає в матеріалі виготовлення. Перший проводиться як з вовни, так і з трикотажу. Відповідно, деякі моделі складно назвати досить теплими. А при наявності короткого рукава їх допустимо носити тільки в ясну літню погоду. Светр же виготовляється з вовни, за рахунок чого володіє відмінними зігріваючими властивостями. В такому одязі добре прогулятися по парку прохолодним осіннім вечором. А можна і взяти річ з собою, вирушаючи в похід.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між джемпером і светром.

Джемпер Светр
Володіє округлим вирізом Присутній комір
Може мати блискавку або гудзики у верхній частині Застібки не передбачені
Деякі моделі отшиваются з трикотажу Виготовляється виключно з вовни
Не завжди добре зберігає тепло Оптимальний для прохолодної погоди