Різниця між джемпером і пуловером

Різниця між джемпером і пуловером

Звертаючи увагу на цінники в магазинах одягу, можна помітити один цікавий факт: найчастіше одна і та ж річ носить абсолютно різні назви. Джемпер, светр, пуловер, кардиган ... Невже вони дійсно так схожі між собою? Постараємося знайти відмінності між такими популярними предметами гардероба, як джемпер і пуловер.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Джемпер - предмет верхнього трикотажного або в'язаного одягу з круглим коміром і без застібок.

Пуловер - різновид джемпера. Надягається через голову плечове трикотажне або вовняне виріб.

до змісту ↑

Порівняння

Дані предмети одягу відрізняються формою ворота. Якщо у джемпера він круглий, то у пуловера - V-подібний. І ті й інші можуть носити як чоловіки, так і жінки. Однак пуловер надаватися виключно через голову, джемпер ж може мати гудзики або застібки. Назва першого походить від англійського словосполучення pull over, що дослівно означає "надіти через голову". Пуловери до початку XX століття вважалися суто спортивним одягом, яка залучає гравців в гольф і тенісистів своєю зручністю, пов'язаним з відсутністю застібок. Слово джемпер теж англійського походження, утворене від іменника jumper - "стрибун". Спочатку даний предмет одягу ставився до розряду спортивного екіпірування легкоатлетів, чому і завдячує своєю назвою.Зараз же і джемпери, і пуловери носять буквально все, незалежно від віку, статі та роду занять.

Джемпер Пуловер

До речі сказати, приблизно до середини 20-х років XX століття носіння пуловера вважалося прерогативою виключно сильної половини людства. Зростанню популярності даної штучки у жінок посприяла легендарна Коко Шанель - любителька вводити в жіночу моду суто чоловічі елементи одягу. Саме завдяки їй пуловер придбав елегантні і кокетливі нотки. В результаті даний предмет гардероба став особливо затребуваним серед заможної публіки найдорожчих курортів. Для пошиття сучасних джемперів і пуловерів використовуються найрізноманітніші матеріали, в числі яких бавовна, шерсть, акрил, віскоза, поліестер. З чого б не були вироблені ці предмети одягу, вони ідеально підходять абсолютно для будь-якого сезону, що робить їх ще більш популярними.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Пуловер - різновид джемпера, яка одягається через голову.
  2. Джемпер може мати гудзики, застібки, тоді як у пуловера їх немає.
  3. Відмінна риса пуловера - V-подібний виріз, у джемпера ж виріз круглий.