Різниця між Юліанським і Григоріанським календарем

Різниця між Юліанським і Григоріанським календарем

У всі часи було безліч спроб упорядкувати літочислення. За основу бралися різні способи вимірювання часу, календарі брали за точку відліку різні події, як релігійні, так і політичні. Існують місячні календарі, що грунтуються на періодичності руху Місяця, сонячні, в основі яких оборот Землі навколо Сонця, змішані. Не так давно, а саме 31 січня 1918 року, Радянська Росія перейшла з Юліанського календаря на Григоріанський календар. У чому ж відмінність Юліанського календаря від григоріанського календаря?

Зміст статті

  • Визначення
  • Релігійні розбіжності
  • Високосні роки
  • Початок року
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Юліанський календар був введений ще за часів правління Юлія Цезаря, в 45 році до нашої ери, і був названий на його честь. Цей сонячний календар, орієнтований на час послідовного проходження точки рівнодення Сонцем, розроблений придворними астрономами імператора.

Причиною появи Григоріанського календаря стали розбіжності в святкуванні Пасхи: за Юліанським календарем це світле свято випадав на різні дні тижня, в той час як християни вважали, що Пасха повинна святкуватися тільки в воскресіння.За розпорядженням глави католицької церкви папи Григорія XIII був підготовлений і введений в експлуатацію 24 лютого 1582 року Григоріанський сонячний календар, який скоріше є реформованим Юліанським календарем.

до змісту ↑

Релігійні розбіжності

У той час як Григоріанський календар був прийнятий, щоб упорядкувати святкування Великодня, його введення порушило послідовність Євангельських подій. Так Російська Православна Церква досі вираховує все перехідні свята за Юліанським календарем, а не перехідні - по "новим стилем".

до змісту ↑

Високосні роки

Як один, так і другий календар, складаються з 365 днів в звичайний рік і 366 днів у високосний, включають в себе 12 місяців, 7 з яких містять 31 день, 4 місяці - 30 днів, та лютий або 28, або 29, залежно від року. Різниця тільки в періодичності високосних років.

Юліанський календар передбачає, що високосний рік повторюється через кожні три роки на четвертий. Але таким чином виходить, що календарний рік на 11 хвилин довше астрономічного. Тобто кожні 128 років утворюється зайвий день. Григоріанський календар також визнає кожен четвертий рік високосним за винятком років кратних 100 в тих випадках, коли вони не діляться на 400. Таким чином зайві добу утворюються тільки за 3200 років.

до змісту ↑

Початок року

За часів користування Юліанським календарем, початок року визначалася спочатку 1-им вересня, а потім 1-им березня, як говорили, осіннім або весняним новоліттям. У будь-якому випадку, рік починався новим сезоном. За Григоріанським календарем новий рік починається 1 грудня, тобто посеред сезону.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com.ru

  1. Юліанський календар простіший для літочислення, але випереджає за часом астрономічний рік.
  2. Григоріанський календар виник після реформи Юліанського календаря, взявши його за основу.
  3. Православна церква вважає, що Григоріанський календар порушує послідовність біблійних подій.