Різниця між дзбаном і бочкою

Різниця між дзбаном і бочкою

Виробництво якісних алкогольних напоїв - досить непростий і тривалий процес. Нерідко готовий продукт проходить витримку протягом певного часу з метою впорядкування і надання йому неповторного смаку. І далеко не остання роль в даному процесі відводиться вибору підходящої тари. Адже алкоголь, який відстоюється в пластикових або металевих ємностях, піддається окисленню і не має можливості "дихати". Тоді як зберігання напоїв в дерев'яних посудинах позитивним чином позначається на їх властивості: смак, колір і аромат. Розглянемо найбільш популярні вироби подібного типу і наведемо розгорнуту відповідь на питання, чим відрізняється жбан від бочки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Жбан - бондарних виробів. Це річ, з дерева конічної або циліндричної форми, призначений для зберігання рідин. У більшості випадків виготовляється з багатого дубильними речовинами дуба. Спочатку цим терміном позначалася об'ємна дерев'яна кухоль з кришкою, яка трохи звужувалася догори. Її місткість становила 1, 5-2 літра. Виріб застосовувалося для приготування і вживання браги або квасу. Звідси і пішов вислів "жбан" в значенні "багато пити". Сьогодні посудину все частіше використовується для відстоювання алкоголю (вина, коньяку, віскі, медовухи) як в домашніх умовах, так і в промислових масштабах.Смак витриманого в ньому напою стає на порядок глибше і багатше. Сучасні жбани зовсім не схожі на гуртки. За обсягом і зовнішнім виглядом їх можна порівняти з бочками, але не вартими вертикально, а лежать на спеціальних підставках. Для зручності експлуатації посудини оснащуються кранами. Середній обсяг такої тари складає 5-10 літрів, максимальний - доходить до 50.

Жбан

Бочка - посудина циліндричної форми, призначений для транспортування і зберігання різних речовин. Є мобільним пристроєм, яке можна перекочувати з одного місця на інше. Також ємність встановлюється на торці без будь-яких опор. Цей опуклий посудину має більш широку центральну частину по відношенню до верху і основи. Дерев'яні бочки виготовляють з клепок - вигнутих дощок, що утворюють бічні поверхні. Готовий виріб часто стягується обручами. Найчастіше дерев'яні ємності використовують для відстоювання вина і міцних дистилятів (віскі, коньяку і т. Д.). Сьогодні бочки також виробляють і з інших матеріалів, будь то метал або пластмаса. Їх широко застосовують для транспортування рідин (гасу, спирту, смоли) і сипучих речовин (рису, цукру, клею, селітри). Місткість таких судин може доходити до декількох сотень літрів.

Бочка до змісту ↑

Порівняння

Перш за все, порівняємо вироби за зовнішніми параметрами. На відміну від бочки, жбан часто має конічну форму і трохи звужується догори. Розташовується він в горизонтальному положенні, встановлюючи на спеціальну підставку. Для зручності використання посудину оснащується невеликим краником. Що ж стосується місткості тари, то вона не дуже велика.Максимальний обсяг дзбану становить 50 літрів.

Бочка має циліндричну, дуже зручну для перекочування форму. Володіючи широкою центральною частиною, вона встановлюється на більш вузькі торці без використання опори. Якщо мова йде про зберігання напоїв, посудину також може розташовуватися горизонтально і оснащуватися краником, але це швидше виняток. Місткість ємності доходить до декількох сотень літрів.

Ще одна відмінність дзбану від бочки складається в сфері застосування виробів. Перше використовується переважно для відстоювання алкогольних напоїв. Жбани виробляються виключно з дерева по порівняно простий технології із застосуванням прямих клепок. Це обумовлює їх досить демократичну вартість. Подібні судини не призначені для транспортування. Бочки же виготовляються з різноманітних матеріалів, в тому числі з пластмаси та металу. Якщо мова йде про дерев'яних виробах, то їх виробництво є досить копіткою роботою, адже кожна клепка вигинається окремо. Відповідно, і вартість подібного товару складно назвати низькою.

Слід також зазначити, що сфера застосування бочок вельми і вельми різноманітна. Завдяки мобільності вироби його нерідко використовують для транспортування рідин і сипучих речовин. Пластикові, дерев'яні і металеві посудини найчастіше встановлюються на дачних ділянках для поливу рослин. Та й про відстоювання напоїв не варто забувати. Дубові бочки оптимально підходять для очищення і витримування міцних дистилятів. Навіть залита в них звичайна горілка з часом змінить свою смакову гаму і придбає цілющі властивості.

Підіб'ємо підсумок, в чому різниця між дзбаном і бочкою.

Жбан Бочка
Має конічну форму і трохи звужується догори Форма - циліндрична, центральна частина найбільш широка
Встановлюється горизонтально на спеціальні підставки Ставиться на торці без опори
В більшості випадків оснащується краном Краник - скоріше рідкість
Володіє невеликою місткістю Обсяг доходить до декількох сотень літрів
Виготовляється з дуба Може бути дерев'яною, пластиковою або металевою
Використовується переважно для відстоювання алкогольних напоїв Має безліч сфер рименение
Чи не адаптований для транспортування Мобільна ємність, зручна для перекочування
Характеризується простою технологією виготовлення Кожна клепка вигинається окремо, що ускладнює процес виробництва
Має демократичну ціну Вартість дерев'яного виробу на порядок вище