Різниця між іудаїзмом і християнством

Різниця між іудаїзмом і християнством

В перше сторіччя від Різдва Христового іудаїзм і християнство представляли собою своєрідний загальний континуум. Але згодом з нього розвинулося два напрямки - іудаїзм і християнство, які згодом стали двома релігіями, багато в чому суперечать один одному. Маючи спільні корені, гілки цього дерева кардинально розійшлися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Іудаїзм - релігія євреїв, спадкоємців тих, хто дав обітницю Авраамові. Головна особливість її - у вченні про обраності єврейського народу.

Християнство - релігія, яка перебуває поза національності, вона для всіх, хто вважає себе послідовниками Христа.

до змісту ↑

Порівняння

Християнство грунтується на тому, що Бог відкрив себе людям через Ісуса
Христа. Це Месія, який прийшов спасти світ. Офіційний іудаїзм заперечує Воскресіння Христа, не вважає його пророком і, тим більше, Месією.

Воскресіння Христове

Християни чекають другого пришестя Христа. Іудеї впевнені, що Месія ще не приходив в світ. Вони все ще чекають Мошиаха.

Іудаїзм виник на старозавітній, майже універсальної релігії, але з часом перетворився в національну, втративши тим самим можливість стати релігією світової. Християнство, виникнувши на тому ж грунті, з плином часу перетворилося в світову релігію.

Осередок іудаїзму - матеріальна релігія, земне царство, панування, яке Месія дасть євреям над усім світом.Християнство вірить в царство іншого плану - Небесне. Світ духовний, спокій у Христі, перемога над пристрастями. Там виявиться кожен, хто своїм життям виконав Заповіді Христові, незалежно від національності та соціального походження.

Вчення іудаїзму ґрунтується тільки на книгах Старого Завіту і усній Торі. У християнстві абсолютним авторитетом є Святе Письмо (Старий і Новий Заповіти) і Святе Передання.

Головним догматом християнства є любов. Сам Бог є любов. Нею просякнуто кожне слово Євангелія. Всі люди рівні перед Богом. Іудаїзм негативно ставиться до тих, хто не є іудеями.

В християнстві існує уявлення про первородний гріх. Оскільки відбулося гріхопадіння прабатьків, людина, народжена в світ, повинен спокутувати хрещенням.

Іудаїзм дотримується тієї думки, що людина народжується безгрішною, і вже потім вибирає для себе - грішити або не грішити.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В християнстві Ісус Христос - Месія, що прийшов спасти світ. Іудаїзм заперечує божество Христа.
  2. Християнство - релігія світова, іудаїзм - національна.
  3. Іудаїзм ґрунтується тільки на Старому Завіті, християнство - на Старому і Новому Завітах.
  4. Християнство проповідує рівність перед Богом всіх людей. Іудаїзм підкреслює перевагу іудеїв.
  5. Іудаїзм раціональний, християнство до раціоналізму не зводиться.
  6. Християни чекають Другого пришестя Христа, після якого настане Царство Небесне. Іудеї чекають приходу свого Месії, який створить для євреїв земне царство і дасть їм панування над усіма народами.
  7. В іудаїзмі немає поняття про первородний гріх.