Різниця між джазом і блюзом

Різниця між джазом і блюзом

Музика є відображенням душі. Коли нам сумно, ми включаємо якусь баладу і нам здається, що музика співпереживає і підтримує, дає можливість виплеснути всі свої емоції і прийняти правильне рішення. Музика позбавляє від самотності і додає впевненості в собі. Музика наповнює нас енергією і задає ритм життя.

Музика з нами завжди. Кожна подія знаходить своє відображення в музиці: за допомогою музики освідчуються в коханні, відзначають свята, проводжають в останню путь. Найщиріша музика - народна. Вона передає всі сльози і радість людей. Ми розуміємо всі, що хотіли до нас донести, незалежно від нації і віку творців.

Напрями музики, за допомогою яких дуже точно і експресивно передається біль, печаль і радість африканського народу - блюз і джаз.

Зміст статті

 • Характерні особливості джазу і блюзу
 • Витоки
 • Характерні інструменти
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Джаз - це танцювальна музика. Вона весела, вона заводить, вона надає бадьорості і гарного настрою. Поява джазу відбулося завдяки Христофору Колумбу.Саме він, відкривши американський континент, вплинув завезення туди чорношкірих рабів, разом з якими поширилися і африканські ритми.

Назва " блюз " походить від англійського слова "blue", що перекладається як смуток, смуток, меланхолія. Цей напрямок в музиці - Блюз - можна порівняти з російським романсом, так як це також сумна пісня, яка розповідає про різні життєві перипетії.

Блюзові пісні прості, яскраві і повні емоцій. У них розповідається про нерозділене кохання, про несправедливість щодо чорношкірого народу, про неволю і людську гідність, про труднощі виснажливого праці, про тугу за батьківщиною і про власну злиднях.

Характерні особливості джазу і блюзу

Для джазу характерно:

 • складна ритмічна структура,
 • імпровізації, частіше зустрічаються на початку твору,
 • специфічне витяг звуку на інструменті, емоційне виконання.
 • Блюз відрізняється

протяжністю

 • емоційним текстом
 • наявністю діалогу між виконавцем і інструментом
 • до змісту ↑
Витоки

Блюз зародився в 40-50-ті роки 19 століття. Батьківщиною блюзу вважають дельту річки Міссісіпі (США). До сих пір в південноамериканських поселеннях можна почути той самий блюз, який за ці роки не зазнав ніяких змін.

Історія появи джазу не так однозначна. Існує три теорії виникнення цього музичного напрямку. За однією з версій, джаз з'явився в ході злиття релігійних піснеспівів афроамериканців, африканського фольклору, блюзу і композицій бродячих вуличних музикантів. Друга точка зору пов'язана з обігом негрів в християнську віру. Серед представників африканського народу зароджується новий стиль - "духовні піснеспіви", що відрізняються сильною експресією.Саме вони стали основою джазу. За третьою версією, в основу джазу лягла самобутня африканська культура, яку вдалося зберегти в США, так як місцеві жителі ігнорували негрів, і вони були змушені триматися відокремлено.

На території Російської Федерації перший джазовий ансамбль був створений Леонідом Утьосовим в 1929 році.

до змісту ↑

Характерні інструменти

Блюз виконують за допомогою піаніно, гітари, банджо. Спочатку чорношкірі раби співали свою сумну пісню без жодного акомпанементу, а потім стали підігравати собі на тому, що міг дістати.

Джаз виповнюється в основному невеликими ансамблями, в яких обов'язково присутні фортепіано, духові, ударні, контрабас. Серед духових інструментів в першу чергу використовуються саксофон, тромбон і труба.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

Блюз є попередником джазу і може бути складовою частиною джазової композиції.

 1. Блюз відрізняється більшою мелодійністю, в той час як джаз - розважальна, танцювальна музика.
 2. Джаз включає в себе безліч імпровізацій.
 3. Блюз є діалог вокаліста і музиканта.
 4. Блюз виповнюється найчастіше на гітарі або банджо, для джазу більш характерні духові інструменти.