Різниця між жаргоном і сленгом

Різниця між жаргоном і сленгом

Спілкуючись, люди часто приправляють мова своєрідними словами і фразами, що представляють собою жаргон або сленг. Між цими варіантами лексики складно провести чітку межу, але все-таки в деяких моментах можна побачити різницю.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Жаргон - специфічні слова і вирази, які спочатку виникають при спілкуванні людей, пов'язаних однією професією, соціальним становищем або мають інші спільні інтереси. Метою вживання жаргонізмів є не тільки вираз своєї приналежності до певної групи і надання промови експресивності, а й прискорення спілкування і взаєморозуміння. Адже багато слів, непридатні для офіційної інструкції, здатні привнести помітне зручність в ділову розмову професіоналів.

жаргонізми відбуваються з літературної мови. Лексика при цьому піддається переосмисленню, метафоризації, скорочення і іншим змінам. Приклади жаргонізмів: парадці - парадний одяг (армійський жаргон), лижник - хворий, який спирається на милицю (медичний жаргон), відкинутися - звільнитися (тюремний жаргон). За ступенем відкритості для всього мовного співтовариства жаргон займає проміжну нішу між "секретним" арго, обслуговуючим інтереси вузьких кіл, і сленгом.

Сленг - популярна лексика, яка не відповідає вимогам мови і часто в тій чи іншій мірі фамильярная.Емоційне забарвлення подібних слів і словосполучень може варіюватися від жартівливій і доброзичливою до зневажливою і цинічною. Сленг переважно вживається в ситуації невимушеного спілкування. Приклади сленгизмов: діставати - набридати, урубатися - зрозуміти, отпад - чудово. Часто сленгових лексика поповнюється шляхом звернення до інших мов. Наприклад, в слові "агріться" (злитися) віддалено простежується запозичення з англійської мови.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, для жаргону характерна більш жорстка соціально-групова спрямованість. Частина такої лексики має відношення до особливої ​​термінології, доступною для розуміння лише деяких людей. Відмінність жаргону від сленгу полягає в тому, що жаргонізми з'являються в конкретній групі, часто в зв'язку з якимись нововведеннями, розробками. Сленг ж, крім власного словотворення, нерідко черпає свій матеріал з жаргону різних груп суспільства, відбираючи найбільш уживане і популярне. На підставі цього сленг іноді називають загальним жаргоном.

Треба відзначити, що особливі слова, проникаючи зі сфери спілкування тієї чи іншої групи людей в загальновживану мову, часто кілька змінюють своє початкове значення. Наприклад, "шісткою" в певних колах називають того, хто прислуговує злодіям. У звичайному ж мовою таким словом можуть презирливо назвати будь-якого незначного людини.

Сленг, завдяки своїй легкості і рухливості, більше асоціюється з молодіжної промовою, але чималою популярністю він користується і у людей старшого віку. Взагалі, в порівнянні з жаргоном, сленг відрізняється більшою масовістю. Його соціальна обмеженість хоч і присутній, але є досить розмитою.Носіями одних і тих же сленгизмов можуть бути люди різних професій і освітнього статусу, мають кримінальне минуле і цілком благопристойні і інтелігентні.

У чому різниця між жаргоном і сленгом? Жаргон - щось більш усталену, багато слова в ньому є дуже давніми. Сленг більшою мірою прив'язаний до поточного історичного часу. Він чуйно реагує на що відбуваються в житті суспільства зміни і точно відображає останні тенденції в новій сверхмодной лексиці.