Різниця між повидлом і джемом

Різниця між повидлом і джемом

Джем і повидло - солодкі домашні заготовки, які зберігають у своєму складі всю палітру корисних речовин, якими багаті фрукти і ягоди, використані для приготування цих солодощів. Джем і повидло можна їсти, просто намазуючи на хліб, млинці, сирники та оладки. Любителі домашньої випічки можуть додавати їх в різні пироги і пиріжки.

За консистенцією повидло і джем дуже схожі, але деякі відмінності в інгредієнтах і процесі їх приготування все ж дозволяють віднести ці продукти до різних видів солодощів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Повидло - продукт, який готується з попередньо протертих фруктів і ягід з цукром методом уварювання їх до однорідної консистенції.

Джем - продукт, який готується з цілих або нарізаних фруктів і ягід з цукром (медом) методом уварювання їх до желеобразного стану.

до змісту ↑

Порівняння

Повидло - однорідна за консистенцією солодка маса, яка готується з дозрілих плодів. Бажано навіть брати перезрілі ягоди і фрукти, підходять падалиця і трохи зіпсовані плоди (гнилі, червиві або побиті частини перед приготуванням обрізаються). Сировина для повидла перебирають, миють і перетирають з цукром. Після чого варять на повільному вогні, постійно помішуючи, до однорідного густого стану.Гаряче повидло розкладають в банки і закочують. Вважається, що якщо відкриті банки з повидлом поставити в духову шафу до утворення щільної скоринки на ньому, а потім закатати, то такий продукт буде довше зберігатися.

Найкраще повидло робиться з яблук і слив. Також цю солодкість готують з вишні, персиків, абрикос, груші, журавлини. Повидло може бути однокомпонентним або містити в собі кілька видів фруктів (ягід).

Джем - желеподібний солодкий продукт. Для його приготування використовуються дозрілі (ще краще - трохи зеленуваті) плоди. Падалиця, перезрілі і зіпсовані фрукти і ягоди не підходять, адже в них міститься дуже мало пектину і джем не зможе придбати правильну желеподібну структуру. Плоди миють, великі фрукти нарізаються, потім складаються в посуд для варіння і заливаються цукровим сиропом. Класичний джем вариться на постійному збільшенні вогні, навіть після закипання полум'я не зменшується. Час приготування цього солодкого продукту не повинно займати більше півгодини, в іншому випадку він не буде мати такий насичений смак і аромат. Після приготування джем гарячим розкладається в банки і закупорюється.

Для джему відмінно підходять плоди агрусу, смородини, малини, яблуні, сливи, журавлини, айви. Якщо беруться фрукти з невеликим вмістом пектину, можна додати пектиновий порошок. Для того щоб надати кислинку надмірно солодкої заготівлі, в рецепт джему може бути введена винна або лимонна кислота.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Для приготування повидла береться пюре з фруктів і ягід. Джем готують з цілих або нарізаних плодів.
  2. Плоди для повидла найкраще брати перезрілі, підходять падалиця і трохи зіпсовані фрукти.Для джему слід вибирати злегка зеленуваті плоди.
  3. Повидло має однорідну консистенцію. Джем желеподібний, в ньому трапляються шматочки фруктів або ягід. У джем може бути доданий пектиновий порошок.
  4. Повидло гущі, ніж джем.
  5. Повидло вариться довше, ніж джем. Після закипання повидла вогонь зменшується. Джем вариться на постійно додають вогні близько півгодини.