Різниця між жакетом і кардиганом

Різниця між жакетом і кардиганом

В різноманітті фасонів сучасного одягу легко заплутатися. Щоб не вжити неправильний термін в самий невідповідний момент, з'ясуємо заздалегідь, чим відрізняється жакет від кардигани.

Зміст статті

  • Визначення
  • Подібність
  • Різниця
  • Таблиця

Визначення

Жакет є полегшеним вид жіночого верхнього одягу на застібках або без них. Як і пальто, він може бути одно- або двобортним, але шиється з менш теплих матеріалів: щільного трикотажу або різних видів вовни.

Жакет

Платье - це одна з варіацій кофти. Її відмінною рисою від інших видів є те, що передня частина складається з двох половинок. Вони можуть застібатися на гудзики, блискавку або фіксуватися в загорнутого положенні поясом. Кардигани бувають в'язані, бавовняні, мохерові, шовкові з змішаних і синтетичних волокон і т. Д. Ця річ здатна стати частиною і жіночого, і чоловічого образу.

Платье до змісту ↑

Подібність

Більшість елементів дизайну у кардигани і жакета ідентичні. Вони обидва можуть мати довгий або укорочений рукав, кишені, комір, пояс. Варіанти застібок теж одні і ті ж: гудзики, блискавка, гачки.

І кардиган, і жакет не прийнято носити на голе тіло. Вони завжди служать другим шаром в образі, надягають поверх топів, майок, сорочок, лонгсліви і т. П. Жіночий жакет також допустимо поєднувати з речами з більш добротної матерії: водолазками, светрами, вовняними сукнями і т.п.

Незважаючи на гадану схожість, відмінностей жакета від кардигани чимало.

до змісту ↑

Різниця

Жакети з дизайну ближче до верхнього одягу. Вони часто замінюють жінкам куртки, тренчкоти в теплу пору. За рахунок досить щільних тканин жакети добре тримають форму. На відміну від них кардигани шиються з більш м'яких матерій, тому здатні щільніше облягати тіло.

Довжина жакета, як правило, буває до талії або на кілька сантиметрів нижче. У кардиганов діапазон варіацій значно ширше. Вони мінімально закінчуються у талії, а максимально доходять до щиколотки.

Класичний для жакета крій - приталений. Але сучасні дизайнери створюють також прямі моделі. Кардиган для жінок може бути облягає, напівприталена, прямого, вільного крою. Чоловічі моделі традиційно мають прямий силует.

до змісту ↑

Таблиця

А тепер підіб'ємо підсумки і ще раз подивимося, в чому різниця між жакетом і кардиганом.

Жакет Платье
Вид жіночого одягу Може носитися чоловіками і жінками
Шиється з щільних тканин Шиється з більш тонких матерій
Тримає форму Може щільніше облягати Довжина до талії або трохи нижче
Довжина може бути від талії до щиколотки Найчастіше приталений
може мати будь-який силует