Різниця між ІЖС і СНТ

Різниця між ІЖС і СНТ

Бажання мати власний "шматком землі" природно для кожної людини. Реалізувати це право в Росії можна за допомогою декількох юридичних форм власності, серед яких - ІЖС і СНТ. У чому відмінності між ними і який варіант краще вибрати для себе і своєї сім'ї?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ІЖС - це індивідуальне житлове будівництво, форма вирішення житлового питання, при якому будинок зводиться або безпосередньо силами громадян, або за їх рахунок. Готове спорудження переходить до забудовника на праві власності і призначений для проживання однієї сім'ї.

СНТ - це садівниче некомерційне товариство, об'єднання громадян, спрямоване на вирішення питань городництва, садівництва, індивідуального господарства. В СНТ все належить товариству, а окремий суб'єкт користується загальними благами.

до змісту ↑

Порівняння

Найважливіша відмінність ділянок ІЖС від СНТ - це цільове призначення. ІЖС виділяється для зведення власного будинку, який повинен бути не більше 3 поверхів заввишки. Ділянки СНТ призначені для ведення сільського господарства, тобто вирощування сільськогосподарської продукції, розведення худоби і т. Д. Навіть звести тут капітальна споруда проблематично.

ІЖС розташовується на землях населених пунктів. Це перспективні території, куди можна легко і дешево підвести електрику та інші блага цивілізації.Спеціальні федеральні програми передбачають фінансування даних проектів. Ділянки СНТ знаходяться на землях сільськогосподарського призначення. Це означає, що їх розвиток не заплановано федеральними та місцевими властями, а всі проблеми в цій частині доведеться вирішувати самостійно.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Призначення. Ділянка ІЖС виділяється для будівництва будинку, а СНТ - для ведення сільського господарства, городництва.
  2. Категорії земель. ІЖС зводиться тільки на землях населених пунктів, СНТ - ще й на землях сільськогосподарського призначення.
  3. Почати сеанс. На ділянці під ІЖС з відокремленим будовою можна прописатися без проблем, а от на ділянці СНТ зареєструватися проблематично.
  4. Розвиток. Ділянки ІЖС - перспективні землі, куди будуть вести дороги, електрика та інші блага цивілізації. Ділянки СНТ, найімовірніше, доведеться розвивати за свій рахунок, так як землі відведені під сільськогосподарські потреби.