Різниця між ізометрією і аксонометрією

Різниця між ізометрією і аксонометрією

Відображати різні геометричні предмети за допомогою креслень і за допомогою комп'ютерної графіки можна із застосуванням принципів ізометрії і аксонометрии. У чому специфіка кожного з них?

Зміст статті

  • Що таке аксонометрія?
  • Що таке изометрия?
  • Порівняння
  • Таблиця

Що таке аксонометрія?

Під аксонометрією або аксонометрической проекцією розуміється спосіб графічного відображення тих чи інших геометричних предметів за допомогою паралельних проекцій.

Аксонометрія

Геометричний предмет в даному випадку найчастіше малюється з використанням певної системи координат - так, щоб та площина, на яку він проектується, не відповідала положенням площині інших координат відповідної системи. Виходить, що предмет відображається в просторі за допомогою 2 проекцій і виглядає об'ємно.

При цьому з тієї причини, що площину відображення предмету не розташована строго паралельно будь-якої з осей системи координат, окремі елементи відповідного відображення можуть спотворюватися - по одному з 3 наступних принципів.

По-перше, спотворення елементів відображення предметів може спостерігатися за всіма 3 осях, використовуваним в системі, в рівній величині.В цьому випадку фіксується ізометрична проекція предмета, або изометрия.

По-друге, спотворення елементів може спостерігатися тільки по 2 осях в рівній величині. У цьому випадку спостерігається діметріческая проекція.

По-третє, спотворення елементів може фіксуватися як різне за всім 3 осях. У цьому випадку спостерігається тріметріческая проекція.

Розглянемо, таким чином, специфіку першого типу спотворень, що формуються в рамках аксонометрии.

до змісту ↑

Що таке изометрия?

Отже, изометрия - це різновид аксонометрии, яка спостерігається при промальовуванні предмета в разі, якщо спотворення його елементів за всіма 3 осях координат однакове.

Ізометрія

Розглянутий вид аксонометрической проекції активно застосовується в промисловому проектуванні. Він дозволяє добре переглядати ті чи інші деталі в рамках креслення. Поширене використання ізометрії і при розробці комп'ютерних ігор: за допомогою відповідного типу проекції стає можливим ефективно відображати тривимірні картинки.

Можна відзначити, що в сфері сучасних промислових розробок під ізометрією в загальному випадку розуміється прямокутна проекція. Але іноді вона може бути представлена ​​і в косокутній різновиди.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність ізометрії від аксонометрии полягає в тому, що перший термін відповідає проекції, що є тільки однією з різновидів тієї, яка позначається другим терміном. Ізометрична проекція, таким чином, істотно відрізняється від інших різновидів аксонометрии - диметрії і триметр.

Відобразимо більш наочно то, в чому різниця між ізометрією і аксонометрією, в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Ізометрія Аксонометрія
Що спільного між ними?
Ізометрія - різновид аксонометрии, спосіб графічного відображення предметів за допомогою паралельних проекцій
У чому різниця між ними?
Характеризується рівністю перекручених елементів проекції по всім 3 осях використовуваної системи координат Може бути представлена ​​також діаметром (рівністю спотворень по 2 осях), триметр (відсутністю рівності спотворень при їх зіставленні з 3 осях)