Різниця між ізомерами

Різниця між ізомерами

Ізомери - найважливіше поняття органічної хімії. Речовини, що володіють однаковим складом і молекулярною масою, можуть відрізнятися будовою і з'єднанням в їх складі ідентичних елементів. Ці елементи містяться в рівній кількості, але відрізняються просторовим розташуванням груп атомів або просто атомів. Такі речовини прийнято називати изомерами.

На прикладі найпростіших ізомерів - бутану і ізобутану (вірніше, їх структурних формул), що володіють абсолютно однаковою молекулярною формулою C 4 H 10 , легко можна зрозуміти, про що йде мова. Структурна формула бутану виглядає так: CH 3 -CH 2 - CH 2 -CH 3 , а изобутана CH 3 < -CH (CH 3 ) - CH 3 . Просторове розташування атомів вуглецю і водню, а також їх порядок з'єднання, в Бутані і ізобутані різний.

Крім того, радикальна група -CH

3 в ізобутані (яка відсутня в бутан) прив'язана до другого атома вуглецю і утворює відгалуження. Наявність радикальної групи -CH 3 в ізобутані зумовлює появу в ньому ж групи -CH. В Бутані ж все групи атомів пов'язані лінійно, до того ж він має в своєму розпорядженні, на відміну від изобутана, двома групами -CH 2 . Зміст статті

Визначення

  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru
Визначення

Ізомери

- особливі хімічні сполуки, наділеніоднаковою формулою і складом, але різняться будовою і властивостями.Ізомери в основному притаманні органічних сполук. Якщо молекули двох з'єднань з ідентичними складами при суміщенні в просторі не збігаються повністю, то їх вважають изомерами. Властивості ізомерів залежать не від їх складів, а від їх хімічної будови, точніше, від того порядку, в якому поєднані атоми, що входять до складу молекул, і від взаємного впливу атомів один на одного.

до змісту ↑

Порівняння

Ізомери, володіючи однаковими складами, мають різні фізико-хімічні властивості. Обумовлено це тим, що атоми в молекулах розташовуються в неоднакове порядку. Структурні ізомери відрізняються будовою вуглеводневого скелета, або різним місцем розташування кратних зв'язків або функціональних груп, що веде до різних фізико-хімічними властивостями.

Стереоізомери (цис- і транс-ізомери) мають однаковий порядком зв'язків між атомами і різним їх розташуванням в просторі. Властивості стереоизомеров помітно відрізняються.

Наприклад, речовини - володарі формули С

2 Н 6 O - це два абсолютно різних ізомерних органічних з'єднання: диметиловий ефір (газ, мінімально розчинний у воді) і етиловий спирт (рідина , кипляча при температурі 78 ° С). Вони відносяться абсолютно до різних класів (ефіри і спирти) органічних сполук. Їх хімічні властивості значно відрізняються. до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

Порядок зв'язування атомів в структурних формулах різний.

  1. Будова вуглецевого скелета у ізомерів неоднаково, воно має свої відмінні риси.
  2. Кратні зв'язку в ізомери розташовуються по-різному.
  3. Місцезнаходження функціональних груп у ізомерів по-різному.
  4. Атоми в просторі розміщуються в різних положеннях.
  5. Фізико-хімічні властивості ізомерів можуть разюче відрізнятися.