Різниця між ісламом і християнством

Різниця між ісламом і християнством

Християнство і іслам відносяться до найбільш поширеним на землі віруваннями. Кожна людина вільна слідувати вірі предків. І те, що свято одним, не може бути віддані на топтання іншим.

Зміст статті

  • Визначення
  • Короткий порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Християнство - віра в Бога третьої частини населення земної кулі, в основі якої лежить вчення про єдність Святої Трійці, спокуту і Ісуса Христа - Спасителя світу. Християнське богослужіння побудовано на Святому Письмі і Священному Переданні.

Іслам - релігія значною чати населення Землі, в основному, жителів Сходу, буквально означає "покірність Богу". Засновник релігії - пророк Мухаммед. Головні принципи містяться в Корані. Основні догмати цієї релігії-поклоніння Аллаху і пророку Мухаммеду.

до змісту ↑

Короткий порівняння

Віра в єдиного Бога . І християни, і мусульмани вірять в єдиного Бога. Але в християнстві Бог є всесовершенного і Необмежений, природа Його нетварное. В ісламі до Аллаха неможливо вживати поняття духовності, яке всього лише є атрибутом тварної людської душі, а сам Бог в розумінні мусульман, наділений створеними якостями. Звичайно ж, ці два Бога абсолютно різні і немає ніяких підстав їх ототожнювати.

Стовпи віри. Християнське вірування викладено в Символі Віри. Віра в іслам має п'ять стовпів - оголошення її, щоденна п'ятиразове молитва, допомога нужденним у вигляді пожертвувань, щорічний пост і паломництво в Мекку.

На внутрішній природа Бога в християнстві затверджена вченням про Святу Трійцю. Три іпостасі Бога нероздільні. В ісламі внутрішня, духовна, природа Аллаха залишається нерозкритою.

Священики. В християнстві для здійснення Таїнств, служб і треб є священики. В ісламі їх немає. Молитва (намаз) може бути здійснена індивідуально будь-яким віруючим або колективно під руковдством того, хто більше за всіх знає Коран.

Пост. Християни мають чотири тривалих поста протягом року, а також постять щосереди та щоп'ятниці. Мусульмани в місяць Рамадан від світанку до заходу сонця утримуються від їжі і від виконання подружніх обов'язків.

Благодійність . І християни, і мусульмани жертвують на користь бідних. Але якщо в християнстві це заняття добровільне, то в ісламі така діяльність вознесена в ранг стовпи віри. Жертовністю в ім'я бідних освячується майно мусульманина і його серце.

Молитовний будинок християнина називається храмом, мусульманина - мечеттю.

Божі створіння. В християнстві це ангели і люди. Людині дана Богом вільна воля. Чоловік і жінка перед Богом рівні. Чоловік і дружина в шлюбі стають однією плоттю і живуть в мирі та злагоді. В ісламі Аллах створив ще і джинів - істот, схожих на людей і можуть набувати будь-яке обличчя. Своєю волі людина не має. Чоловіки в духовному відношенні мають перевагу перед жінками і можуть мати до чотирьох дружин. Коран дозволяє бити дружину, якщо вона завинила.

Природа людини. Створено людина за образом Бога і Його подобою, - стверджують християни. Адам і Єва до гріхопадіння замислювалися безсмертними і нетлінними. Гріхопадіння прабатьків вплинуло на всю історію людства. Мусульмани вважають, що у людини свій образ, відмінний від Аллаха. Прабатьки були смертними, світ після їх гріхопадіння не спотворити.

Поняття Святого Духа. В християнстві Святий Дух в Троїце нероздільний є одним з іпостасей Бога. В ісламі ангел Джибріл названий Святим духом.

Священні книги . Християни засновують своє вчення на Святому Письмі і Священному Переданні. Вчення ісламу грунтується на Корані і священному переказі Сунна (опис життя пророка Мухаммеда).

Ісус Христос і святі. Для Християн Він Бог-Син, який прийшов на землю спасти людський рід. В ісламі його вважають одним з пророків. Також пророчицею вважають мусульмани Пресвяту Богородицю. Заступництво святих, так шановане в християнстві, Кораном відкидається. Знаряддям перемоги над сатаною християни вважають хрест, мусульмани - чорний камінь в Мецці. Ікони шануються християнами і хулятся мусульманами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У християн Бог єдиний в трьох Особах Святої Трійці. У мусульман природа Бога не розкрита.
  2. Християни чекають Царства Небесного. Мусульмани - раю на землі.
  3. Ісус Христос у християн - Син Бога, у мусульман Він тільки пророк. Його Матір відзначається християнами як Богородиця, у мусульман - як пророчиця. Іслам слід вченню пророка Мухаммеда.
  4. Священна книга християн Біблія, мусульман - Коран. Мусульмани частково приймають Біблію, християни Коран відкидають.