Різниця між йодом і зеленкою

Різниця між йодом і зеленкою

скуйовджені волосся, розлученнями особа, повні захоплення очі і ... зелені коліна. Саме так спливає образ дитинства у більшості людей.

Сотні раз наші батьки обробляли нам ранки і садна і ми, міцно-міцно засвоїли, що зеленка і йод завжди повинні бути під рукою. Ні на мить не задумався в критичній ситуації, ми хапаємо те, що ближче стоїть, і ллємо на рану. Однак, незважаючи на те, що і зеленка і йод є антисептиками, у них багато відмінностей.

Зміст статті

  • Дія йоду й зеленки
  • Показання до застосування
  • Спосіб нанесення
  • Побічні ефекти
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Наукова назва зеленки - "діамантовий зелений". За своєю суттю зеленка є звичайним барвником, який крім медицини використовується в промисловості для фарбування паперу і навіть деревини. Спочатку цей препарат являє собою зелений порошок, який розчиняють у воді або спирті, в залежності від мети використання.

Зеленка отримала настільки широке поширення тільки в Росії і країнах СНД. На Заході, наприклад, такого препарату в аптеці не знайдете. По-перше, вчені не до кінця досліджували діюча речовина зеленки, а західний фармакологічний ринок не приймає такі ліки.По-друге, велика увага приділяється естетичності лікування, а зеленка, як відомо, залишає яскравий зелений слід, який довго зберігається. На відкритих ділянках шкіри це виглядає негарно.

Йод є хімічним елементом, який часто в надлишку або нестачі знаходиться в нашому організмі, що веде до серйозних захворювань. Йод використовується не тільки у вигляді спиртового розчину, але і у вигляді таблеток, капсул, спреїв, що містять цей елемент.

Дія йоду й зеленки

Зеленка, як і йод - антисептик. Однак на відміну від йоду, вона володіє дуже м'яким дією, активізує процес загоєння ран і не спалює шкіру.

Йод стимулює приплив крові до м'яких тканин, але шкіру при цьому підсушує.

до змісту ↑

Показання до застосування

Йод призначений для ран, які не кровоточать. З його допомогою обробляють негнійний запалення, синці, забиті місця, розтягнення.

Зеленку варто віддати перевагу, якщо рана велика, є гнійне запалення. Використовується для чутливої ​​шкіри.

до змісту ↑

Спосіб нанесення

Незважаючи на те, що немає нічого складного в процесі обробки ран, часто ми робимо помилки при використанні різних антисептиків.

Йод наносять тільки на шкіру навколо рани. При ударах і запаленнях малюють на пошкодженій поверхні йодну сіточку.

Зеленка наноситься прямо на рану, однак не варто лити занадто багато даного препарату, так як барвник може проникнути глибоко і зелений колір шкіри залишиться назавжди.

до змісту ↑

Побічні ефекти

Йод у деяких людей викликає алергічну реакцію, тому не рекомендується цей антисептик використовувати для обробки ран маленьким дітям і алергікам.

Найбільшим "побічним ефектом" зеленки є її стійкість. Майже неможливо відмити зеленку з речей і також важко вона змивається з шкіри.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Зеленка і йод є антисептиками, але зеленка м'якший і слабкий препарат.
  2. Власникам чутливої ​​шкіри, а також алергікам, варто замінити йод зеленкою.
  3. Зеленка, на відміну від йоду, що не випалює і не сушить шкіру.
  4. Зеленка наноситься безпосередньо на рану, в той час як йодом обробляється тільки її край.