Різниця між Інтернетом і інтранет

Різниця між Інтернетом і інтранет

Інтернет і Інтранет - два дуже схожих слова, що мають у якійсь мірі дуже близькі значення. Але різниця все ж таки присутня, і, як ми зараз з'ясуємо, значна.

Зміст статті

  • Опис
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Опис

Інтернет є глобальної інформаційної павутиною з усіма витікаючими наслідками - велика кількість даних різного типу і різного ступеня корисності, широкі можливості для користувача, відсутність чіткого контролю з боку будь-яких органів влади та інше. Інтернет обмежений лише кількістю підключених до нього комп'ютерів і серверів, кількість яких вже перевалило за два мільярди. І, зрозуміло, це не межа, комп'ютеризація йде повним ходом і все більше користувачів отримує доступ до гігантського сховища інформації.

Інтранет можна назвати "міні-Інтернетом" - це внутрішня мережа підприємства, заснована на таких же принципах, що і глобальна павутина. Як правило, інтранет містить відомості про співробітників і партнерів компанії, а також інформацію про різні заходи і нововведення. Багато хто помилково називають інтранетом внутрішній сайт організації, однак насправді інтранет є дещо ширшим поняттям.У інтранеті використовуються ті ж технології, що і в Інтернеті - гіпертекст, протокол HTTP і т. Д., Принципова різниця полягає лише в масштабах.

до змісту ↑

Порівняння

По-перше, цілком очевидним є те, що Інтернет є значно більшою і динамічною системою. Інтранет - це замкнута мережа, відрізана від зовнішнього віртуального світу, і розвивається вона виключно з ініціативи людей, контролюючих. Інтернет же не контролює ніхто, тому розвиток глобальної мережі відбувається виключно природним чином. Нові тренди та віяння, які ми бачимо сьогодні в Інтернеті, є результатом якоїсь приватної ініціативи, а не нововведень від кого-то "зверху".

Інтранет має куди менш багатий функціонал і не грає розважальної функції. Існування інтранету присвячено одній-єдиній функції - систематизація та обробка даних компанії. Хоча можна сказати, що в великих організаціях інтранет виконує і комунікативну функцію. Тому, незважаючи на схожість системи роботи і застосовуваних технологій, терміни "Інтернет" і "інтранет" мають все ж абсолютно різні значення.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Інтернет значно перевершує Інтранет за розмірами. Інтранет є ізольованою внутрішньою мережею, не пов'язаної ні з якими іншими глобальними мережами.
  2. Інтранет знаходиться під контролем організації, яка її використовує. Інтернет же ніким і нічим не контролюється, крім випадків заборони окремих сайтів і сторінок в деяких країнах.
  3. Інтернет розвивається природно і непередбачувано. Розвиток інтранету цілком і повністю обумовлено політикою компанії, якій належить ця мережа.