Різниця між новацією і інновацією

Різниця між новацією і інновацією

Формально відмінність між словами "новація" та "інновація" полягає в додаванні приставки до другого варіанту. Цим обумовлюється різниця в смисловому змісті двох термінів. Розглянемо детальніше кожне явище і з'ясуємо, чим відрізняється новація від інновації.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Новацією називають щось унікальне, нещодавно опубліковане і пропоноване для подальшого ефективного застосування. Це може бути будь-якого роду винайдений прилад, пристрій, виробнича технологія, наукова розробка, метод та інше.

Під інновацією розуміють процес введення в вживання новації. Крім того, цим словом називають сам успішно реалізований товар, технологію, організаційно-управлінський метод.

до змісту ↑

Порівняння

Обидва поняття пов'язані з появою чогось цінного, що приводить до корисних змін в будь-якої життєвої сфері: наукової, інформаційної, освітньої, що займається обслуговуванням населення або інший. А відміну новації від інновації полягає в тому, яке місце вони займають в даному процесі.

Новація - це перша сходинка. Принципово важливим тут стає сам факт появи предмета або нематеріального елементу, коли яка була раніше. У порівнянні зі своїми аналогами (якщо вони є) подібні об'єкти мають зовсім іншими якостями.Наприклад, що став свого часу новацією мобільний телефон влаштований зовсім не так, як стаціонарний, і набагато більш функціональний.

Щоб виникла новація, необхідно докласти багато інтелектуальних зусиль, і частіше за все потрібні грошові витрати. Але з точки зору ринку створений предмет є лише "напівфабрикатом", який згодом може стати товаром, що володіє споживчою цінністю. Для отримання кінцевого позитивного результату потрібно органічно включити новацію в повсякденне життя, тобто перетворити її в інновацію. Приклад - впровадження в побут і масове використання комп'ютера.

Щоб краще зрозуміти, в чому різниця між новацією і інновацією, слід більш детально розглянути деякі їх ознаки. Так, новація є предметом, ще недостатньо відомим в суспільстві, і не викликає споживчий інтерес. Коли ж стався інноваційний процес, цей предмет стає впізнаваним і затребуваним. Відбувається його освоєння, переклад в розряд звичайних речей. Інновація завжди приносить помітну вигоду, наприклад, у вигляді підвищення продуктивності праці, мінімізації витрат, поліпшення умов життя.