Різниця між грипом і ГРВІ

Різниця між грипом і ГРВІ

Грип та ГРВІ є малоприємними, але найбільш поширеними супутниками міжсезоння, саме тому вони підступно наздоганяють більше 90% населення нашої планети. Обидва ці захворювання відносяться до групи ГРЗ (гострих респіраторних захворювань), а точніше кажучи до групи вірусних інфекцій. Найбільш поширеними представниками ГРВІ є грип, парагрип, респіраторно-синцитіальних захворювання, аденовірусна і риновирусная інфекція. У традиційній медицині грип і його різновиди прийнято виділяти з усіх вірусних інфекцій, як це правильно зробити ми спробуємо детально розповісти в цій статті. У чому ж різниця між грипом і ГРВІ?

Зміст статті

  • Визначення хвороб
  • Як відрізнити одне від іншого
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення хвороб

ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція, вона включає в себе всі захворювання дихальних шляхів з вірусною етіологією. Для більшості вірусних інфекцій, в тому числі і для грипу, характерний гострий початок захворювання: респіраторні явища, підвищення температури тіла вище 38 С, слабкість, пітливість, сльозотеча. Шлях передачі інфекції - повітряно-крапельний, при цьому інфекція поширюється досить швидко і вражає більше 80% людей, які побували в контакті з хворим пацієнтом. Причиною тому є неможливість людського організму виробити імунітет до вірусної інфекції, а вся справа в тому, що з кожним роком віруси мутують і видозмінюються.Лікування будь-якої вірусної інфекції починають з обов'язковою ізоляції пацієнта і з призначення йому постільного режиму на п'ять днів, а іноді і більше. При цьому стан пацієнта може бути як нормальним, так і середньотяжким. У рідкісних випадках перебіг захворювання може давати ускладнення і купувати важкий характер. З препаратів призначаються противірусні, жарознижуючі, антигістамінні засоби і вітаміни.

Грип - відноситься до розряду ГРВІ, він викликається вірусом грипу і вважається одним з найпідступніших інфекційних захворювань. Це захворювання поширюється по планеті у вигляді глобальних епідемій і пандемій, які щорічно забирають з собою від 250 до 500 тисяч людських життів. В даний час вченим відомо більше 2000 різновидів вірусу, найбільш відомими з яких є H1N1 - свинячий грип, A / H1N1 - іспанський грип, а також прославився в усьому світі пташиний грип. Як і будь-який ГРВІ, грип передається повітряно-крапельним шляхом, однак відрізняється дуже високою "заразністю". Оскільки інкубаційний період цього захворювання складає 2-4 дні, пацієнт, ще не знаючи про свою хворобу, встигає заразити до ста чоловік. Грип починається гостро з симптомів вираженої інтоксикації: запаморочення, ознобу, головного болю, болю в м'язах, блювоти, іноді в порушеннях сну і галюцинації. Лікування захворювання включає в себе постільний режим, ізоляцію пацієнта від здорових людей, прийом противірусних препаратів і симптоматичну терапію.

до змісту ↑

Як відрізнити одне від іншого

Щоб відрізнити ГРВІ від грипу, лікар-терапевт повинен провести ряд аналізів на визначення вірусу в крові людини. Найчастіше для цього використовується посів зараженої крові на спеціальних поживних середовищах, визначення вірусів за допомогою спеціальних антитіл і серологічні реакції, які дозволяють визначити концентрацію антитіл до вірусів в крові пацієнта.Оскільки всі ці аналізи є досить складними і дорогими, в багатьох медичних установах прийнято ставити діагноз "Грип" на підставі відомостей про початок епідемії. При цьому дослідження проводяться на найперших пацієнтах і якщо вони підтверджують наявність вірусу грипу в крові, то всі наступні випадки аж до закінчення епідемії прийнято відносити до грипозної інфекції.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. ГРВІ - визначення будь-якої вірусної інфекції, грип - це одна з різновидів ГРВІ, яка викликається вірусом грипу.
  2. ГРВІ - часто викликає підйом захворюваності, грип завжди є винуватцем епідемій і пандемій.
  3. ГРВІ відрізняється середньотяжким перебігом, грип - важким перебігом з ускладненнями.