Різниця між дитячим і звичайним молоком

Різниця між дитячим і звичайним молоком

Крім звичайного молока в магазини поставляється продукція, призначена спеціально для дітей. Якими якостями вона володіє, і чим відрізняється дитяче молоко від звичайного? Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Згаданий продукт неодмінно повинен бути присутнім в раціоні дитини. Однак важливо, щоб ще не зміцнілий організм отримував молоко, що минув особливу обробку. Якщо не дотримуватися цього правила, у малюка може виникнути сильне кишковий розлад, розвинутися харчова алергія або з'являться інші приводи для занепокоєння. Тільки після трьох років допускається перехід на "дорослу" продукцію.

до змісту ↑

Порівняння

Якість та безпека виробів для самих маленьких споживачів контролюються дуже ретельно. Розглянемо, в чому конкретно полягає відмінність дитячого молока від звичайного.

Вихідна сировина

Харчування для малюків виготовляється тільки з добірної тваринницької продукції. Існує певний список ферм, що знаходяться в чистих зонах, які служать постачальниками сировини вищої якості.

Особливості виробництва

Пильні перевірки проводяться на початку, під час вступу молока на промислові підприємства, і на кінцевому етапі. Саме виробництво харчування, призначеного для дітей, здійснюється в спеціалізованих цехах і на окремих лініях.Процес автоматизований. Змішування з "дорослим" молоком абсолютно виключається. Все це є додатковою гарантією доброякісності продукції.

Обробка

Сировина для дитячих харчових виробів піддається стерилізації або ультрапастеризації. Ці методи дозволяють зберегти корисні компоненти і одночасно знищити шкідливі бактерії. Молоко, оброблене таким чином, зберігається дуже довго. Звичайний продукт може піддаватися менш ретельному впливу, наприклад просто пастеризації. В цьому випадку допустимо вміст в рідини набагато більшої кількості бактерій.

Жирність і кислотність

Перший показник для дитячого молока відповідає діапазону 2, 5-3, 5%. Тим часом жирність "дорослого" продукту варіюється ширше. Що стосується кислотності, то і тут відносно поживних виробів для малюків діють певні обмеження.

Упаковка

Розглядаючи, в чому різниця між дитячим і звичайним молоком, скажімо і про те, в якій тарі поставляється продукт першого виду. Вона є асептичної, тому ризик зараження вмісту після фасування виключається. Це ще одна міра, що дозволяє протягом довгого часу зберегти дитяче молоко свіжим і безпечним.