Різниця між безінерційні та інерційними котушками

Різниця між безінерційні та інерційними котушками

Рибна ловля на спінінг - заняття захоплююче. Закид, підмотування, підсікання, виведення, і знову закид ... Звичайно, для такої активної риболовлі необхідно подбати про відповідні снастях. Спінінгіст повинен відчувати натяг волосіні, клювання, опір риби. І для цього, крім іншого, потрібна добротна, надійна котушка. Але як вибрати її, якщо ви ще тільки освоюєте ази мистецтва лову спінінга? Topinfoweb.com. ru допоможе вам розібратися, якими бувають спінінгів котушки і чим вони відрізняються один від одного.

Зміст статті

 • Порівняння
  • Історія і будова
  • Ціни
  • Зручність
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Порівняння

до змісту ↑

Історія і будова

Поширення котушок для рибного лову почалося в другій половині 19 століття. Це були прості конструкції - барабан з волосінню встановлювався на вісь корпусу, який кріпився до вудилища. Для підмотування барабан забезпечувався ручкою. При закиданні розмотування волосіні в такому механізмі виконується за інерцією. Звідси і його назва - інерційна котушка . Інерційні котушки, вдосконалені і допрацьовані, і сьогодні активно застосовуються в якості снасті для рибної ловлі на спінінг.

Інерційна катушка

В тридцяті роки 20 століття в індустрії рибальських снастей відбулася знаменна подія - з'явилася перша безінерційна котушка . Її механізм, який аж до наших днів істотних змін не зазнавав, позбавлений обертових елементів. При закиданні волосінь вільно зісковзує з нерухомою шпулі. Для намотування волосіні використовується обертовий навколо барабана-шпулі лесоукладиватель.

Безінерційна котушка до змісту ↑

Ціни

Питання, яке актуальне при будь-якій покупці, - вартість товару. Скільки коштує і, хай простить нас російську мову, чи варто він стільки, скільки коштує.

Інерційна катушка в класичному розумінні - безсумнівно, механізм набагато простіший. І ціна його, відповідно, - нижче. Звичайно, вона залежить від якості матеріалів і нюансів конструкції, але, як правило, інерційні котушки стоять на порядок нижче безінерційних. А з правил, як відомо, є винятки. І в нашому випадку таким винятком можна вважати мультіплікаторную котушку - сучасну вдосконалену версію найпростіших "барабанів з ручками". Мультиплікаторні механізм досить складний, високоточний, нерідко додатково оснащений регулятором швидкості обертання волосіні. Природно, така рибальська снасть не з дешевої групи.

до змісту ↑

Зручність

Прагнення зробити своє життя приємніше і зручніше - природне прагнення людини, яке проявляється ну буквально у всьому. І організація активного дозвілля - не виняток. З якою спінінга котушкою рибалка обіцяє бути більш цікавою?

Безінерційна котушка, при рівних умовах, забезпечує велику дальність закидання і меншу ймовірність появи "бороди".Вона позбавляє рибалки від багатьох побоювань: чи не сильно заросли береги, чи достатньо глибини і місця для розмаху. До добротної сучасної безинерционку неважко пристосуватися, і вже в перший свій вихід зі спінінгом у початківця рибалки є непоганий шанс випробувати захоплююче чарівність цього виду спорту.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Інерційні котушки з'явилися раніше, ніж безінерційні
 2. Класичні інерційні котушки мають більш просту конструкцію. Але сучасні інерційні котушки, так звані мультіплікаторних, є складним, надточним механізмом.
 3. Інерційна катушка дешевше безинерціонной
 4. Безінерційна котушка перевершує інерційну по дальності закидання
 5. В безинерціонной котушці нижче ймовірність сплутування волосіні (появи "бороди")