Різниця між іміджем і стилем

Різниця між іміджем і стилем

Поняття "імідж" і "стиль" в розмовній мові, книгах і інформаційних текстах часто йдуть поруч. Через це у багатьох людей виникає відчуття їх синонімічності. Але це невірно. Насправді різниця є, і досить істотна.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Таблиця

Визначення

Стиль - єдність ознак, притаманних усім елементам образу: одязі, аксесуарах. Він вибирається з урахуванням безлічі факторів:

 • віку;
 • статі;
 • роду діяльності людини;
 • соціального статусу;
 • національності;
 • субкультурної приналежності;
 • особливостей зовнішності і здоров'я;
 • особистого смаку;
 • ритму життя і т. П.

Існує 6 базових стилів в одязі, на основі яких формуються всі інші. Це класика, романтика, спорт, драма, природний і етніка. Окремо виділяють також напрямок ретро, ​​яке об'єднує найяскравіші особливості модних віянь минулих років, наприклад 50-х або 20-х років.

Імідж - це загальне враження, образ людини, що формується в свідомості оточуючих. Він складається з двох основних компонентів: візуального образу (стилю) і поведінкового (як людина говорить, жестикулює, ходить і т. П.).

до змісту ↑

Порівняння

Як відомо вже з визначень, ключова відмінність іміджу від стилю полягає в тому, що перший термін є більш широким і загальним, а другий входить до його складу.Якщо мова йде про характеристику образу людини в цілому, то доречніше вживати поняття "імідж". У тому випадку, коли ви хочете висловити судження про чиюсь манері одягатися, поєднувати речі та аксесуари, більше підходить слово "стиль".

Друга важлива відмінність укладено в змісті кожного з двох понять. Імідж по суті своїй є більш цілісним терміном, адже враження формується загальне. Це поняття лише умовно можна розділити на частини. Стиль - більш конкретний термін, який, в свою чергу, має величезну кількість різних видів. Вище було перераховано лише кілька базових, шляхом змішування яких виходить безліч сучасних напрямків, від звичного для багатьох стилю casual до провокаційного гранжу. Таким чином, у поняття "імідж" немає повноцінних видів, а у стилю вони є.

У повсякденному житті частіше розв'язуваної є завдання створення індивідуального стилю. Вона актуальна для людей різного віку і професій, дозволяє самовиражатися за допомогою речей, а також виглядати адекватно ситуації, відповідно до свого настрою і смаку. Вирішувати таке завдання можна за допомогою професійного стиліста, книг, фільмів, публікацій на цю тему.

Побудова нового іміджу - більш трудомісткий, складний і багатоетапний процес. Він вимагає комплексної роботи цілого ряду висококваліфікованих експертів: стилістів, фахівців з ораторського мистецтва, пластиці, іноді навіть психологів і т. Д. А організовує і курирує їх діяльність іміджмейкер. Його метою є вибудовування цілісного враження, відповідного внутрішнього світу людини і при цьому дозволяє вирішувати важливі життєві завдання. Вони можуть бути дуже різними: розвиток кар'єри, успішна політична діяльність і т.д. Звичайно ж, необхідність в тривалій і серйозної роботи по повноцінному зміни іміджу виникає у невеликої кількості людей. Та й можливості для її реалізації є далеко не у всіх.

Побачити, в чому різниця між іміджем і стилем, дозволить наступна таблиця.

до змісту ↑

Таблиця

Імідж Стиль
Загальний термін, що включає в т. Ч. Стиль Більш конкретне поняття
Чи не ділиться на види Існує велика кількість різних стилів
Робота по створенню іміджу вимагає залучення декількох вузьких експертів на чолі з іміджмейкером, вона не може бути проведена самостійно Його можна підібрати самостійно або за допомогою фахівця (стиліста)
В формуванні іміджу потребують переважно публічні люди: політики, актори, бізнес-тренери та т. п. Стиль в більш-менш вдалому у Лощенов притаманний кожній людині