Різниця між iDE і SATA

Різниця між IDE і SATA

Коли планується апгрейд комп'ютерної системи, плутанина в інтерфейсах може грунтовно ускладнити вибір комплектуючих. Так, на материнських платах може не бути інтерфейсу IDE, тоді як жорсткий диск або оптичний привід підключається саме по ньому. Або новий накопичувач з SATA-інтерфейсом не вдається встановити в систему з портами IDE.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

IDE - маркетингова назва паралельного інтерфейсу (PATA), що застосовується для підключення до материнських плат внутрішніх жорстких дисків, оптичних приводів та інших типів накопичувачів.

SATA - послідовний інтерфейс передачі даних, застосовуваний для підключення як зовнішніх (eSATA), так і внутрішніх накопичувачів і оптичних приводів.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між IDE і SATA в першу чергу тимчасова. Інтерфейс IDE сьогодні - рідкісний гість на материнських платах і накопичувачах, і застосування його виправдано, в основному, тільки в цілях апгрейда малою кров'ю. Правда, у випадку з оптичними приводами заміна IDE на SATA не дасть практично ніякого приросту, так і швидкість читання / запису жорстких дисків далека від тієї, яку може забезпечувати SATA. Але IDE незабаром зникне зовсім, так що подбати про перехід на SATA все ж варто. Сьогодні SATA-диски дешевше, ніж IDE, і мають більший обсяг.

SATA в будь-який з версій має більш високу швидкість передачі даних (максимум IDE в теорії 133 Мб / с, мінімум SATA - 150 Мб / с), а пропускна здатність шини PATA (IDE) в останній версії становить близько 1 064 Мбіт / с проти 1500 Мбіт / с SATA першої версії і 6000 Мбіт / с - третій.

Кабель для підключення по IDE являє собою широку плоску стрічку з 80 жилами (раніше було 40), контактів інтерфейсу IDE незмінно 40. Кабель для підключення по SATA - вузький, і контактів всього 7. Одним кабелем IDE можна підключити до материнської плати два пристрою, одне з яких буде ведучим, на кабелі SATA висить всього лише одне. Через своєї форми шлейфи IDE часто стають причиною неправильної циркуляції повітря усередині корпусу і заважають установці комплектуючих.

Зліва - SATA. Праворуч - IDE

Харчування пристроїв, що підключаються по IDE, здійснюється за допомогою чотирьохконтактного роз'єму molex, пристрої SATA харчуються або від 15-контактного роз'єму, або від того ж molex. Існують перехідники, що дозволяють не турбуватися про підключення до блоку живлення будь-яких пристроїв з будь-яким інтерфейсом. Також в SATA останньої версії існує можливість заміни пристрою без повного знеструмлення комп'ютера, IDE ж потрібно відключати при вірній послідовності дій.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. SATA - послідовний інтерфейс, IDE - паралельний.
  2. Швидкість передачі даних і пропускна здатність SATA вище.
  3. Кабель SATA компактніше, ніж шлейф IDE.
  4. До шлейфу IDE можна підключити два пристрої, до SATA - тільки одне.
  5. Пристрої IDE харчуються через molex, пристрої SATA - через 15-контактний роз'єм або molex.
  6. SATA-пристрої сьогодні дешевше, ніж IDE, і набагато більше поширені.