Різниця між ожеледдю та ожеледицею

Різниця між ожеледдю та ожеледицею

Російські зими все частіше дивують нас своїми примхами. Головну проблему створює лід, який покриває автомобільні та пішохідні дороги. У новинах все частіше можна почути такі поняття, як "ожеледь" і "ожеледиця", які в нашій свідомості ототожнюються. Чи справді ці слова синонімічні один одному або між ними є істотна різниця?

Ожеледь - це нашарування льоду, які з'являються на землі, деревах, автомобілях та інших предметах внаслідок намерзання вологи. Це може бути дощ, сніг, туман або просто холодне повітря. Фактично, це атмосферні опади, які формують щільний шар льоду. Ожеледь з'являється або при різкому зниженні температури до мінус 10 градусів Цельсія, або при різкому підвищенні, коли предмети все одно залишаються холодними.

Ожеледиця - це шар льоду, який з'являється на поверхні землі внаслідок замерзання рідкої субстанції (води або талого снігу). Він формується при відносно невеликих мінусових температурах (до мінус 3 градусів Цельсія). Ожеледицею також називають накат снігу, що з'явився в результаті механічних впливів автомобільних покришок або взуттєвих підошов.

Таким чином, знаменитий московський "крижаний дощ" - це ожеледь, так як він випадав в вигляді опадів і покрив собою велику кількість об'єктів. А ось пробки, що з'явилися на Тульської трасі і інших магістралях, спровокувала ожеледиця, утворена під дією накату автомобільних шин.Скептики можуть сказати, що різниці між даними явищами немає ніякого. Однак визначивши тип криги, можна зрозуміти, як з ним боротися.

Ожеледь

Ожеледиця усувається шляхом збивання льоду або за допомогою розсипання реагентів. Це дозволяє підвищити температуру замерзання рідини, і вона перестає створювати незручності для машин. А ось ожеледь можна усунути тільки за допомогою сколювання, розсипати пісок - не має сенсу. Адже предмети, на яких з'явилася полій, зберігають свою температуру. Варто зауважити, що при підвищенні температури вище 0 градусів ожеледиця починає танути, в той час як ожеледь зберігається і при більш високих значеннях.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Спосіб освіти. Ожеледь з'являється в результаті осідання на землю опадів, в той час як ожеледиця - в результаті замерзання рідини, що знаходиться на землі.
  2. Розташування. Ожеледь може з'явитися не тільки на дорозі, але і на деревах, покрівлі, проводах, а також інших об'єктах. Ожеледиця з'являється виключно на земній поверхні, так як замерзає рідка вода.
  3. Небезпека. Ожеледь представляє велику загрозу, так як при боротьбі з товстим шаром льоду використання піску та реагентів практично марно. Ожеледиця на дорогах легко розбивається шиповану гумою, коефіцієнт зчеплення з поверхнею якої значно вище.