Різниця між гіпотиреозом і гіпертиреоз

Різниця між гіпотиреозом і гіпертиреоз

Для функціонування систем організму необхідне вироблення гормонів. Головним їх виробником є ​​щитовидна залоза. Якщо цей орган, розташований в передній зоні шиї, не працює належним чином, виникають нездорові стану. Розглянемо їх детальніше, а точніше, з'ясуємо, чим відрізняється гіпотиреоз від гіпертиреозу.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Гіпотиреоз - синдром, що виявляється при нестачі гормонів в організмі.

Гіпертиреоз - стан, обумовлене перевищенням кількості вироблюваних гормонів.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, в обох випадках спостерігається порушення гормонального балансу. Але "гіпо" в назві синдрому вказує на недостатнє вироблення потрібних речовин згаданої залозою, а "гіпер" повідомляє, що в кров викидається занадто багато гормонів.

Причин розвитку подібних станів чимало. Однак відмінність гіпотиреозу від гіпертиреозу полягає в тому, що саме перший з них найчастіше виникає при дефіциті йоду. Тим часом гіпертиреоз нерідко буває викликаний нервовими розладами, вірусним впливом, зловживанням гормональними препаратами.

Слід зауважити, що обговорювані синдроми протилежні в своїх проявах. Для гіпотиреозу характерно уповільнення важливих функцій організму.Недолік гормонів провокує мляве, апатичний стан. Замість припливу сил переслідує стомлюваність і сонливість. Пульс прощупується слабкий. Апетит при гіпотиреозі незадовільний, але, незважаючи на це, вага збільшується, оскільки обмін речовин уповільнений. Пацієнти з такою патологією часто скаржаться на запори.

До внутрішнім відчуттям додається підвищена чутливість до низькій температурі навколишнього. Ще одна ознака гіпотиреозу - набряклість. Вона проявляється набуханням століття, щік. Внутрішні скупчення рідини призводять до утруднення дихання, осиплости, погіршення слуху. Серед симптомів присутній і порушення структури волосся. Вони ламаються, втрачають блиск і випадає. Відбивається гіпотиреоз і на стані шкіри. Відзначається її сухість і жовтуватий відтінок.

Гіпертиреоз, в свою чергу, відрізняється прискоренням різних процесів. Людина стає надто нервовим, дратівливим, хаотичним в своїх думках. Він надмірно тривожний і погано спить. З апетитом проблем не виникає, але вага зменшується. З'являється діарея. Докучає підвищена пітливість. Пульс частішає, скаче тиск.

, який страждає на гіпертиреоз зовні відрізняється від інших людей занадто широко відкритими очима. Моргання стає рідкісним, зорова реакція загальмована. Вираженим ознакою гіпертиреозу є і розростання щитовидки, що зовні виглядає як зоб.

Варто торкнутися і того, в чому різниця між гіпотиреозом і гіпертиреоз щодо їх лікування. Так, в першому випадку перш за все потрібно заповнити кількість гормонів. Для цього призначають певні медикаменти. Прописують при гіпотиреозі і йодовмісні засоби.Тим часом побороти гіпертиреоз допомагають ліки, що пригнічують зайву секреторну активність щитовидки. Крім того, іноді при такій патології не обійтися без операції з видалення частини цієї залози.