Різниця між ураганом і бурею

Різниця між ураганом і бурею

Серед відбуваються в природі процесів мають місце бурі і урагани. Вони можуть приносити чималий збиток, як матеріальний, так і пов'язаний з людськими жертвами. Розглянемо, в чому різниця між бурею і ураганом.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ураган

Невідповідність параметрів атмосферного тиску в різних повітряних зонах призводить до утворення сильних вітрів. Ураган - різновид такого вітру. Він характеризується величезною потужністю і руйнівною силою. У різних півкулях Землі його напрямок різниться. У Південному - рух відбувається за годинниковою стрілкою, в Північному - у зворотний бік. Синоптики для зручності наділяють урагани іменами.

Ураган

Буря

Буря також є різновидом вітру. Її масштаби не так грандіозні, однак вона також здатна завдати серйозної шкоди сільськогосподарським угіддям, шляхами сполучення і іншим важливим об'єктам. Найчастіше стихія супроводжується підняттям вгору і перенесенням на далекі відстані пилу і піску, а взимку - снігу.

Буря до змісту ↑

Порівняння

Звернемо увагу на деякі деталі, складові відміну бурі від урагану.

Швидкість вітру

Це один з основних ознак, що дозволяють відокремити один від одного два природних явища. Ураган рухається більш стрімко, його швидкість починається від 30 м / с.Швидкість бурі, поступається в цьому відношенні урагану, може досягати 20 м / с.

Сила вітру

Щоб описати потужність урагану, можна навести такий приклад. Якби в море був проведений ядерний вибух, він зміг би підняти масу води, рівну 10 млн т. Один з ураганів (минулий в районі острова Пуерто-Ріко) викликав обвалення на землю 2, 5 млрд т води. Буря є більш поміркованою стихією. Вітрові режими, включаючи бурю і ураган, відображені в шкалі Бофорта, де їх сила оцінюється в балах.

Тривалість

Цей фактор також відноситься до того, чим відрізняється буря від урагану. Ураган найчастіше бушує довше. Він може переміщатися по планеті мало не два тижні. Буря здатна вщухнути за кілька годин, але нерідко триває і кілька діб. І те й інше стихійне лихо часто лютує, супроводжуване випаданням рясних опадів.

Наслідки

Рухомий з шаленою швидкістю ураган зриває дахи будівель, зносить опори зв'язку, обриває дроти, спустошує поля. Масивні повітряні потоки, обертаючись, виривають з корінням дерева, зривають з місця і далеко відносять легкі споруди, автомобілі, які не встигли сховатися тварин і людей. Дія урагану тягне за собою появу вторинних руйнівних факторів: зсувів, обвалів, повеней.

Збитки від бурі, як правило, менше, але вони також можуть бути дуже значними. Це явище часто супроводжується виникненням заметів. Особливо такі наслідки характерні для сніжних буревіїв. В результаті стає неможливим рух транспорту, пошкоджується система зв'язку, виходить з ладу електропостачання. Під час бурі, як і при урагані, можуть гинути люди і тварини.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com.ru

Ураган Буря
Швидкість вітру більше Швидкість вітру менше
Більш потужний Меншою сили
Як правило, більш тривалий Зазвичай вщухає швидше
Більш руйнівні наслідки Менш руйнівні наслідки