Різниця між хабом і світче

Різниця між хабом і світче

Питання побудови локальних мереж представляються користувачам-неспеціалістам дуже складними через великого термінологічного словника. Хаби і свитчи малюються в уяві складним обладнанням, що нагадує телефонні АТС, і створення локальної домашньої мережі стає приводом для звернення до фахівців. Насправді ж не такий страшний свитч, як його назва: обидва пристрої являють собою елементарні вузли мережі, що володіють мінімальною функціональністю, які не потребують знань по установці і експлуатації і цілком доступні кожному.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Хаб - мережевий концентратор, призначений для об'єднання комп'ютерів в єдину локальну мережу за допомогою підключення Ethernet-кабелів.

Свитч (switch - перемикач) - мережевий комутатор, призначений для об'єднання в локальну мережу декількох комп'ютерів через Ethernet-інтерфейс.

до змісту ↑

Порівняння

Як бачимо з визначення, різниця між хабом і світче пов'язана з видом пристроїв: концентратор і комутатор. Незважаючи на одну задачу - організацію локальної мережі за допомогою Ethernet - підходять до її рішенню устрою по-різному. Хаб є простим розгалужувач, що забезпечує пряме з'єднання між клієнтами мережі. Свитч - більш "розумне" пристрій, що розподіляє пакети даних між клієнтами за результатами запитів.

Хаб, отримуючи сигнал від одного вузла, передає його всім підключеним пристроям, і прийом цілком залежить від адресата: комп'ютер повинен сам розпізнати, чи йому призначений пакет. Природно, відповідь передбачає ту ж саму схему. Сигнал втикається в усі сегменти мережі, поки не знайде той, який його прийме. Ця обставина знижує пропускну здатність мережі (і швидкість обміну даними, відповідно). Свитч, отримуючи пакет даних від комп'ютера, направляє його саме за тією адресою, який був заданий відправником, позбавляючи мережу від навантаження. Мережа, організована за допомогою комутатора, вважається більш безпечною: обмін трафіком відбувається безпосередньо між двома клієнтами, і інші не можуть обробляти сигнал, призначений не для себе. На відміну від хаба, свитч забезпечує високу пропускну здатність створеної мережі.

Хаб Logitec LAN-SW / PS

Свитч вимагає правильного налаштування мережевої карти комп'ютера-клієнта: IP адреса і маска підмережі повинні один одному відповідати (маска підмережі вказує частина IP-адреси як адреси мережі, а іншу частину - як адреси клієнта). Хаб налаштувань не вимагає, тому як працює на фізичному рівні мережевий моделі OSI, транслюючи сигнал. Свитч працює на рівні канальному, здійснюючи обмін пакетами даних. Ще одна особливість хаба - зрівняння вузлів щодо швидкості передачі даних, орієнтуючись на найнижчі показники.

Свитч COMPEX PS2208B до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Хаб - концентратор, свитч - комутатор.
  2. Хаб пристрій найпростіше, свитч - більш "інтелектуальний".
  3. Хаб передає сигнал всім клієнтам мережі, свитч - тільки адресату.
  4. Продуктивність мережі, організованої через світч, вище.
  5. Свитч забезпечує більш високий рівень безпеки передачі даних.
  6. Хаб працює на фізичному рівні мережевий моделі OSI, свитч - на канальному.
  7. Свитч вимагає правильного налаштування мережевих карт клієнтів мережі.