Різниця між http і www

Різниця між http і www

Питання про призначення, місії, функції та завдання http і www виникає, коли ми натикаємося на по-різному оформлені посилання, або коли в адресному рядку три веселі букви то з'являються, то зникають. Шукати відмінності двох всіляко і всесвітньо вживаних абревіатур марно, так як вони мають на увазі зовсім різні речі. А ось про призначення їх говорити можна.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

HTTP - протокол передачі даних, застосовуваний в мережі Інтернет для обміну інформацією між клієнтом і сервером.

WWW - система пов'язаних між собою документів, розміщених на різних комп'ютерах. Інакше - Всесвітня павутина.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між http і www як поняттями визначається відносинами об'єкт - засіб. WWW - всесвітня мережа - являє собою єдиний об'єкт, частини якого пов'язані між собою за допомогою протоколу http.

Для користувача мережі Інтернет наявність або відсутність букв www практично не грає ролі. Запис адреси сайту www. собака. ru і собака. ru допустима в обох випадках, і обидві адреси будуть правильно витлумачені браузером, який виведе на ідентичні дзеркала, якщо такі є. Запис // собака. ru або // www. собака. ru вказує на гіпертекстове посилання, перейти по якій можна в один клік. Підключення до ресурсів www найчастіше здійснюється по http, хоча можливі й інші варіанти.Самі "щітки" (www) вказують на приналежність ресурсу мережі World Wide Web.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. WWW - система організації документів в мережу, http - протокол передачі даних в цій мережі.
  2. Http вказує на гіпертекстове посилання, www - на приналежність ресурсу до мережі Інтернет.