Різниця між hTTP і HTTPS

Різниця між HTTP і HTTPS

Адресна рядок в браузерах найчастіше уваги не приваблює, а то й потрібно перейти за посиланням, скопійований звідкись в буфер обміну. Іноді ми дивимося туди, щоб упевнитися у вірності переходу, особливо це стосується випадків з швидким і нечесним перенаправленням. Але якщо все ж дивимося, то часом помічаємо незвичайне стан: висить якийсь замочок, колір шрифту інший, а замість звичного // бачимо чомусь //. Відразу і не зрозуміти, чи то занесло кудись, чи то щось в світі змінилося, то чи пам'ять підводить. Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

HTTP - прикладний протокол передачі даний, який використовується для отримання інформації з веб-сайтів.

HTTPS - розширення протоколу HTTP, що підтримує шифрування за протоколами SSL і TLS.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між HTTP і HTTPS помітна вже з визначень. HTTPS - не самостійна протокол передачі даних, а HTTP з надбудовою шифрування. У цьому ключове і єдина відмінність. Якщо по протоколу HTTP дані передаються незахищеними, то HTTPS забезпечить криптографічний захист. Використовується це там, де авторизація відповідальна: на сайтах платіжних систем, поштових сервісах, в соціальних мережах.

Якщо дані не захищені по SSL, то запущена в недобрий момент програма-перехоплювач дозволяє скористатися ними зловмисникові.Технічно реалізація HTTPS трохи складніше: для цього захищається сайт повинен мати в користуванні сертифікат сервера, який користувач приймає або не приймає. Такий сертифікат встановлюється на сервер, що обробляє з'єднання. Шифруються і дані, отримані клієнтом, і дані, отримані від нього. Для перевірки, чи той клієнт їх отримує і надає, використовуються ключі шифрування.

Ще одне технічне відмінність - в портах, які використовуються для доступу по протоколу HTTP і HTTPS. Перший зазвичай взаємодіє з портом 80, другий - з портом 443. Відкрити для тих же цілей інші порти може адміністратор, але збігатися вони ніколи не будуть.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. HTTP - безпосередньо протокол передачі даних, HTTPS - розширення цього протоколу.
  2. HTTPS використовується для захищеного за допомогою шифрування обміну даними.
  3. HTTPS застосовується в тому числі і для авторизації на серверах, які потребують підвищеної уваги до безпеки даних.
  4. HTTP працює з портом 80, HTTPS - з портом 443.