Різниця між готелем і готелем

Різниця між готелем і готелем

Готелі, призначені для тимчасового розміщення громадян за плату, сьогодні є обов'язковим елементом інфраструктури будь-якого населеного пункту від невеликого селища або містечка до мегаполісу . На відрядження та бізнесмени, групи туристів або окремі мандрівники, перебуваючи в іншому місті або країні, вибирають самі місце свого тимчасового розміщення. А вибирати сьогодні, дійсно, є з чого. Готелі займають великий сегмент в туристичній індустрії. А чи є між ними різниця?

Зміст статті

  • Готелі
  • Готелі
  • Відмінність

Готелі

Таку назву місця розміщення туристів, як готель, можна зустріти тільки в Росії і на території колишнього Союзу. Чому саме готель?

Та тому, що слово це має слов'янські, давньоруські корені. Гостинцем (гостіньць) називалася велика дорога, по якій їздили з різними товарами іногородні або закордонні купці - їх наші предки звали гостями. Тому слово "готель" має однокореневі зв'язок зі словом "гість".

З XIII-XVI століть на Русі стали з'являтися вітальні двори, в яких приїжджі купці не тільки тимчасово проживали, а й торгували. Тому гостинний двір мав велику площу з торговими лавками, рядами. Однак вітальні двори в такому розумінні не прижилися і стали міськими ринками.Попутно з'являлися заїжджі двори, Ямський станції, а також питні заклади, харчевні і трактири, де можна було також отримати нічліг. Всі їх можна назвати прообразом готелів.

Гостинний двір у м Москва (район Китай-місто)

Офіційне закріплення на законодавчому рівні готелю отримали лише в 1821 році, коли було видано положення, що визначає порядок створення готелів, ресторацій, кавових будинків , трактирів і харчевень. Після чого готельний бізнес в Росії став набирати обертів.

до змісту ↑

Готелі

Слово "готель" також походить від слова "гість", тільки з латинського hospes і hospitalis - гостьовий або hospitāle - притулок. Пізніше ці назви модернізувалися у французьке hôtel, що в буквальному перекладі на російську означає готель. Еволюція розвитку готелів в кожній країні відбувалася по-своєму. Однак значення цих закладів такої ж, як і наших готелів, - тимчасове розміщення за плату.

Цікаво, що первинне значення французького hôtel - міський особняк для знаті. У міру розвитку торгівлі і туризму в Європі подорожують аристократи і буржуазія бажали більш гідних умов свого перебування, ніж трактири і заїжджі двори. Так стали з'являтися готелі з комфортабельними номерами, кожному гостю надавався слуга, а також інший набір індивідуальних послуг: візник, кухар. Вартість таких зручностей була доступна тільки багатим громадянам.

Готель Titanic Deluxe Beach (Туреччина)

Іноземні мандрівники, яким довелося порівнювати російські закладу гостинності з європейськими, відзначали низький рівень обслуговування в російських готелях, відсутність слуг (наприклад, книга французького мандрівника Кюстіна про Росію в 1839 році, в якій він, зокрема, розповідає про своє перебування в петербурзькій готелі Кулона).

Напевно, тому до цих пір готелі вважаються за комфортністю рівнем вище, ніж готелі.

до змісту ↑

Відмінність

Існують світові стандарти класифікації місць розміщення, де перше місце займає зоряна система - від 1 до 5 зірок в залежності від кількості послуг, що надаються і рівня комфорту. Деякі власники заявляють навіть 7 зірок (наприклад, в ОАЕ). Кількість зірок безпосередньо впливає на вартість проживання: чим більше зірок, тим дорожче. Дана система застосовується у Франції (вважається, що вона є її родоначальником), в інших країнах Європи, в тому числі і в Росії, а також в Китаї, Бразилії, Єгипті, Туреччині. Також існує система корон (Великобританія), система букв A B C D (Греція), система 3 категорій (Італія, Іспанія).

Класифікації (на рівні світових стандартів або в окремих країнах) за принципом готель або готель не існує, тому їх єдина відмінність полягає в етимологічному походженні самих слів.

Отже, вибираючи між готелем або готелем, необхідно перш за все спиратися на власні фінансові можливості і переваги в рівні комфорту.

Topinfoweb.com. ru визначив, що різниці між готелем і готелем не існує, по суті це слова-синоніми