Різниця між конем і конем

Різниця між конем і конем

Терміни "кінь" та "кінь" відносяться до єдиного сучасного роду родини конячих - Equidae. Тільки кінь - це назва роду, а кінь - це назва самця одомашненої виду цих тварин.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кінь - це самець будь-якої породи виду Домашня кінь.

Кінь - це рід тварин, що належать до загону непарнокопитних.

до змісту ↑

Порівняння

Конем називають лише самців виду Домашня кінь. Синонімом до терміна "кінь" є слово "жеребець". Використовують слово "кінь" переважно в просторіччі, фахівець, ветеринар і спортсмен в 99 випадках з 100 застосує слово "жеребець". Самців інших видів - диких коней, зебр, куланів, кіангов, ослів і коней Пржевальського - традиційно називають кіньми.

Антонімом до терміну "кінь" є слово "кобила", вона ж самка будь-якого виду роду Коней.

Коні - це загальна назва цілого ряду тварин сімейства Кінських. Відбулися ці тварини від маленьких, розміром із середню собаку, тварин пропалеотеріев, які населяли Північну Америку 55 мільйонів років тому. Звідти тварини перейшли по мосту Берінгіі в Євразію. Цікаво, що до початку нашої ери всі коні в Америці вимерли і лише іспанські колонізатори в XVI столітті знову повернули тварин на "історичну батьківщину".

За найбільш поширеною систематики рід коней складається з семи видів: дикий кінь, кианг, кулан, дикий осел, гірська зебра, пустельна зебра і зебра бурчеллова.Вид Дика кінь має 2 підвиду - домашня кінь і кінь Пржевальського. Саме так по відношенню до самців всіх порід домашніх коней може бути вжито термін "кінь".

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поняття "кінь" набагато ширше, ніж термін "кінь".
  2. Словом "кінь" може бути позначений лише самець, а коні - це все кобили, жеребці всіх видів роду Коней.