Різниця між хуліганством і вандалізмом

Різниця між хуліганством і вандалізмом

Приємно писати на позитивні теми, але і негативні потребують висвітлення. Саме тому, що ми намагаємося захистити себе від негативних емоцій, не вдаватися в деталі неприємних соціальних явищ, ми часом не розбираємося в сумних, проте, насущних реаліях. Хуліганство і вандалізм виступають синонімами в багатьох контекстах, незважаючи на те, що ці два громадських явища відрізняються один від одного.

Хуліганство - загальний термін, під яким слід розуміти правопорушення, які виявляють неповагу до інших членів суспільства.

Вандалізм - один із проявів хуліганства, яке виражається в оскверненні духовних цінностей людства - предметів і пам'ятників культури. Вандалізм спрямований скоріше на руйнування майна, ніж на людей. Він відомий світу як давнє історичне явище, яке зародилося в Давньому Римі. Хуліганство як термін і певний соціальний правопорушення налічує лише кілька століть, причому тільки в країнах, колишніх учасницях СРСР хуліганство розглядається в цьому аспекті, що прописано в законодавстві. В інших країнах термін "хуліганство" в основному застосовується до буйним спортивним уболівальникам. Вандалізм кримінально карний повсюдно.

Щоб розмежувати поняття "хуліганство" і "вандалізм", необхідно усвідомити, що перше носить демонстраційний характер, інакше в його скоєнні пропадає сенс, а друге відбувається непомітно, так як вандалізм націлений на результат - псування майна .У нашій країні кримінальний кодекс ретельніше покриває випадки хуліганства, вандалізм як окремий злочин був виділений пізніше.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Хуліганство - більш загальний термін, гипероним для гіпонімії "вандалізм", де останній - різновид першого.
  2. Вандалізм як історичне явища відомий з незапам'ятних часів, хуліганство вперше було зареєстровано в 18 столітті.
  3. Незаконні дії вандалів спрямовані на псування майна, а хуліганів - на порушення прав і свобод інших громадян.
  4. Хуліганство носить відкритий, показний характер, а вандалізм передбачає вчинення злочину "по-тихому".