Різниця між холлофайбером і силіконом

Різниця між холлофайбером і силіконом

Синтетичні утеплювачі верхнього одягу стали прекрасною альтернативою натуральним - пуху або овчині. Вони набагато практичніше, рідко викликають алергію, а їх теплозберігаючі властивості нітрохи не гірше. Один з найважливіших плюсів - безпроблемна прання речей з синтетичним наповнювачем. Все це призвело до підвищення інтересу до таких матеріалів. Виникає законне питання - який краще? Або, наприклад, в чому відмінність між холлофайбером і силіконом?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Холлофайбер - це нетканий матеріал, що складається з найдрібніших поліестерових волокон, порожніх всередині і скручених в спіралі. Завдяки цьому він не мнеться і легко повертає собі первісну форму. До того ж пружинна структура утворює щось на зразок повітряної подушки, яка відмінно утримує тепло. Матеріал абсолютно безпечний, не викликає алергії і використовується для пошиття дитячих речей, включаючи товари для новонароджених. Він досить дешевий і довговічний, не вимагає якогось специфічного догляду та без втрати якості витримує багатократне прання при 40 градусах.

Але чим відрізняється холлофайбер від силікону? Коли в характеристиках верхнього одягу вказують, що наповнювач в ній - силікон , мається на увазі всього лише силіконізірованний синтепон. За багатьма параметрами він набагато краще звичного синтепонові утеплювача, але при цьому зберігає його теплозахисні властивості.Можна сказати, це наступне покоління наповнювачів з такого матеріалу. Він складається з поліефірних волокон, скріплених термічним способом, а не клейовим, тобто не містить шкідливих речовин. А обробка силіконом дозволяє синтепону набагато краще тримати форму, швидко відновлюватися і відмінно утримувати тепло. Однак з часом він може скочуватися, збиватися в грудки. Для запобігання цьому речі з подібним наповнювачем простегівают.

Через появу більш легких матеріалів, того ж холлофайбера, Тинсулейт, синтепуха, силіконізірованний наповнювач зараз не так вже й часто використовують в утепленні верхнього одягу. Найчастіше його можна зустріти в подушках і ковдрах - тут його застосування цілком виправдано. Він гіпоалергенний, не вбирає запахи, в ньому не розмножуються бактерії та інша органіка. Такі постіль не складно прати, крім того, вони легкі і чудово зберігають тепло.

до змісту ↑

Порівняння

Хоча хімічний склад цих наповнювачів схожий, в технології виробництва і властивості є відмінності.

Технологія виготовлення

Головна відмінність холлофайбера від силікону - структура волокон, що становлять основу матеріалу. У першому вони порожнисті і скручені в пружинки, а в другому просто оброблені силіконом і спресовані термічним способом.

Властивості

Силіконізований синтепон - пружний, легкий, тонкий нетканий матеріал, добре драпірується і тримає тепло. Він непогано переносить прання, але може збиватися в грудки.

Холлофайбер володіє поліпшеними характеристиками: він не схильний до міграції, тобто не буде скочуватися і утворювати потовщення, при своїй тонкощі і легкості завдяки структурі волокон набагато краще зберігає тепло.Він не вбирає запахи і вологу, нетоксичний, прекрасно тримає форму - його можна м'яти як завгодно, матеріал швидко відновлюється.

Використання

З урахуванням властивостей цих наповнювачів їх використовують тепер трохи по-різному. Холлофайбер, завдяки більшій легкості і кращої теплоізоляції, стали частіше застосовувати при пошитті верхнього одягу, в тому числі дитячої. Він майже витіснив силіконізірованний синтепон. Останній нерідко використовують при виготовленні постільних речей.

до змісту ↑

Таблиця

Холлофайбер Силікон
Порожні волокна Наповнені волокна
Чи не збивається в грудки Може збиватися в грудки
Використовується при пошитті одягу < Використовується при пошитті постільної білизни Більш дорогий
дешевший Легше і об'ємніше
Трохи важче і тонше