Різниця між холофайбером і синтепоном

Різниця між холофайбером і синтепоном

Купуючи верхній одяг або постільну білизну, можна зіткнутися з тим, що виробники використовують для наповнювача не звично синтепон, а якийсь інший новомодний матеріал, скажімо, високотехнологічний холлофайбер. Чому ж віддати перевагу і в чому відмінність синтепону від холлофайбера? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Холлофайбер - нетканий матеріал з чистого поліефіру, що виготовляється методом термічного скріплення.

Синтепон - нетканий матеріал, що використовується в якості наповнювача і утеплювача при виробництві багатьох виробів.

до змісту ↑

Порівняння

І холлофайбер, і синтепон - матеріали синтетичні. Але холлофайбер з'явився пізніше синтепону, і технологія його виготовлення інша. Для виробництва синтепону використовується звичайне поліестер, а ось холлофайбер складається з порожнистих (пустотілих) волокон, які скручені на зразок маленьких пружинок. Синтепон виготовляється клейовим (застарілий, але поки що використовується метод) і термічним способом.

Синтепон часто роблять з вторинних відходів, що не кращим чином позначається на його екологічні характеристики. При виробництві синтепону для скріплення волокон нерідко використовується клей (емульсія ПВА), через що матеріал може швидко зруйнуватися (особливо при намоканні).Часто синтепон не витримує навіть декількох прань. Стискаючись, такий матеріал сильно деформується і "злежується". Через ненадійного скріплення волокна матеріалу можуть "мігрувати" (переміщатися) у виробі в процесі його експлуатації.

Холлофайбер відрізняється тим, що завжди знову набуває первинної форми, дуже швидко відновлюючись після зминання і стискування. Матеріал добре витримує численні прання, не змінюючи своїх властивостей. При виготовленні холлофайбера застосовуються тільки високі температури, не використовуються хімічні і клейові емульсії. Тому він безпечний і рекомендується як наповнювач для дитячих речей (бортиків для ліжечок, ковдр, верхнього одягу). Клей в синтепоні може викликати алергію, холлофайбер - антиалергенний, гігієнічний матеріал. Волокна холлофайбера не схильні до "міграції".

Синтепон володіє середніми термоізоляційними показниками. Верхній одяг з синтепоном підходить тільки для дуже м'якої зими. Для суворого клімату синтепон неприйнятний. А ось холлофайбер має відмінну термоізоляцію (близький до натурального пуху) і добре підходить для холодів. Надійно зберігаючи тепло, він дозволяє шкірі дихати. Синтепон гірше пропускає повітря.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Синтепон з'явився на ринку раніше холлофайбера.
  2. Термін експлуатації у синтепону менше, ніж у холлофайбера.
  3. Холлофайбер трохи дорожче синтепону.
  4. Холлофайбер, на відміну від синтепону, швидко відновлює первинну форму.
  5. Структура волокон синтепону згодом порушується, що сприяє втраті якостей і "злежування" матеріалу. Холлофайбер зносостійкий, не схильний до деформації.
  6. Холлофайбер більш екологічний, ніж синтепон (при виробництві не використовується клей).
  7. Холлофайбер має кращу термоізоляцією і повітропроникністю, ніж синтепон.