Різниця між Голландією і Нідерландами

Різниця між Голландією і Нідерландами

Чому говорять "голландські художники", "млини" або "черевички", але оформляють візу в Нідерланди? Коли і чому ці слова стали вживати по відношенню до одній ділянці суші на півночі Західної Європи?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Голландія - це невірна назва, яке застосовується до Нідерландам в російськомовному середовищі.

Нідерланди - це королівство, держава і член Євросоюзу з 1957 року.

до змісту ↑

Порівняння

Звичка називати дане королівство Голландією з'явилася на території Російської імперії завдяки Петру Першому. Справа в тому, що, перебуваючи в цій країні, цар вивчав наукові досягнення, побут і культуру лише двох, найрозвиненіших провінцій цієї країни - Південної та Північної Голландії. Приїхавши на Батьківщину і почавши впроваджувати закордонні інновації, Петро і свита згадували лише про Голландію. Тому в свідомості росіян назву "Голландія" наклалося на всю територію королівства Нідерландів, а численні письменники - той же А. Н. Толстой - міцно закріпили "неправильність" в головах співвітчизників.

Нідерланди - це держава. Крім значного ділянки на півночі Західної Європи, затиснутого між Бельгією і Німеччиною, до території королівства відносяться острови Бонайре, Саба і Сінт-Естатіус, що знаходяться в Карибському морі, а також колонії - Сант-Мартен, Аруба і Кюрасао, що входять в групу Антильських островів.

Існує відмінність в побутовому вживанні слів Голландія і Нідерланди. Наприклад, на туристичному сайті буде розписуватися краса голландських дерев'яних черевичків - кломпов, а мистецтвознавець буде називати таких художників, як Босх або Рембрандт, виключно "голландцями". Тільки в російськомовному середовищі існує термін "голландська школа живопису" або "голландські тюльпани".

У той же час, інформація про дозвіл одностатевих шлюбів, абортів, евтаназії та легалізацію легких наркотиків стосуватиметься Нідерландів. Ту ж візу ми оформляємо в Нідерланди, а не в Голландію. Нідерланди - назва офіційне, правильне і прийняте міжнародним співтовариством.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Нідерланди - це офіційна назва держави, Голландія - назва неправильне і знайоме лише російськомовної публіки.
  2. Територія Нідерландів дещо ширше, ніж площа "російської" Голландії, тому що в неї входять ще і заморські території королівства.
  3. Назва "Голландія" вживається в художній літературі, в описі пам'яток цієї країни, при аналізі живопису середньовічних майстрів, а слово "Нідерланди" є прерогативою наукової та ділового середовища.