Різниця між ВІЛ та СНІД

Різниця між ВІЛ та СНІД

Сьогодні тема поширення СНІД стосується кожного, хоча б тому, що ця страшна хвороба розвивається стрімкими темпами, а ліки від неї все ще не існує . Про те, яким чином хвороба передається і як її уникнути розповідають в засобах масової інформації, в школах і медичних установах. Правда, в більшості своїй, мова йде зовсім не про СНІД (синдром набутого імунодефіциту людини), а ВІЛ (вірус імунодефіциту людини). Підміна одного поняття іншим помилкова, і ми пропонуємо вам розглянути відмінності ВІЛ від СНІД.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
  • Характеристика
  • Стадії протікання хвороби
  • Лікування
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

СНІД - синдром набутого імунного дефіциту.

ВІЛ - вірус імунодефіциту людини.

до змісту ↑

Порівняння

до змісту ↑

Характеристика

Проникаючи в кров людини, ВІЛ починає вражати певні клітини, які називаються Т-лімфоцити і макрофаги. Життєздатний вірус імунодефіциту виключно в організмі людини, при попаданні в повітряний простір гине протягом декількох хвилин. Розвиваючись в клітинах, вірус скорочує їх життєздатність. Як результат, через п'ять-десять років здатність людини протистояти хворобам знижується (тобто страждає імунітет).На цьому тлі і розвивається СНІД. Тобто іншими словами вірус (ВІЛ) породжує комплекс хвороб (СНІД) на тлі руйнування імунітету.

до змісту ↑

Стадії протікання хвороби

У ВІЛ є кілька стадій. Перша - гостра інфекція, як правило нагадує грип. Друга стадія - відсутність будь-яких проявів інфекції (на цій стадії виявити її можна тільки при лабораторних дослідженнях). Третя стадія - це стадія зниження імунітету. Виникає через кілька років після зараження. І, нарешті, четверта - пре-СНІД та СНІД, коли імунна система починає повністю руйнуватися, до смерті може привести навіть звичайна застуда.

до змісту ↑

Лікування

Позбутися від ВІЛ неможливо, але можна постійно за допомогою комплексу лікарських засобів підтримувати імунітет. Лікування інфекції проводиться тоді, коли концентрація вірусу в одному мілілітрі крові залишається менше двохсот клітин протистоять інфекції. У разі своєчасного початку лікування ВІЛ-позитивна людина може жити десять, а в деяких випадках і двадцять років до настання стадії СНІД.

Діагноз СНІД ставиться в тому випадку, коли у людини розвинулося одне або кілька серйозних захворювань. У кожному конкретному випадку приймаються препарати, здатні полегшити стану хворого при цих захворюваннях.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. ВІЛ - це вірус, СНІД - це синдром.
 2. СНІД - це кінцева стадія розвитку вірусу імунодефіциту людини.
 3. З діагнозом ВІЛ людина може прожити 10-15 років, а діагноз СНІД означає летальний результат через короткий час.
 4. Лікування ВІЛ проводиться за допомогою препаратів, що підтримують імунітет, а лікування СНІД - це лікування від певних, часто важких хвороб.