Різниця між бегемотом і гіпопотамом

Різниця між бегемотом і гіпопотамом

Товсте, величезна, ліниве і неповоротка тварина, яке любить ніжитися в воді та здається повільним - таке враження створюється при вигляді лежачого в річці гіпопотама . Або, стривайте! Може бути це бегемот? Багато з нас беруть одну тварину за інше, по-різному називають, хтось думає, що це в принципі різні звірі, а хтось вважає навпаки. Варто трохи покопатися в питанні, щоб зрозуміти, що мова йде саме про одного представника тваринного світу, а відмінність виникає тільки в назвах. Зрозуміло, ми постаралися якомога більше дізнатися про першоджерелі і поділитися з вами.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Вони товсті, але жахливо милі, неповороткі, але здатні моментально накинутися на човен самотнього туриста. Тварини, тільки на вигляд дуже ліниві і милі, але бійтеся їх розсердити!

Давайте познайомимося з ними ближче.

Бегемот (або гіпопотам) - є однієї з найбільших наземних тварин. Його вага може досягати чотирьох тонн і в цій категорії вони можуть конкурувати з носорогами в битві за друге місце після слонів. Відмінною рисою цих великих і неповоротких створінь є напівводний спосіб життя.Значну частину часу бегемоти (гіпопотами) можуть проводити в воді, а на сушу вибираються тільки вночі і всього на кілька годин, щоб погодувати. Мешкає він найчастіше у прісної води, але буває забредает і в море. Раніше вважалося, що найбільш близькими родичами бегемоту припадають свині, але зараз існує думка, що в родоводі присутні інші родичі - кити. Мешкає ця тварина в Африці, хоча в стародавні часи ареал проживання був значно ширше, можливо він навіть зустрічався на Близькому Сході.

Бегемот (він же гіпопотам)

Незважаючи на широку популярність, бегемот мало вивчений. Його повадки, спосіб життя та звички, генетичний зв'язок з іншими тваринами і особливості фізіології в даний час активно вивчаються. Достовірно відомо, що це велика тварина, з бочкоподібним тулубом на коротких і товстих ногах. Є притуплена величезна голова, ніздрі трохи підняті, щоб дихати в воді, шия коротка, очі невеликі, великі зуби, які можуть бути дуже небезпечні. Забарвлення шкури сіро-коричневий з рожевим відтінком. Можна відзначити також, що вона дуже міцна і товста, може досягати товщини в 4 сантиметри. Вовняного покриву практично немає, але на морді присутні численні жорсткі волоски. Також є груба і рідкісна шерсть, схожа на свинячу щетину.

Одна з причин водного способу життя полягає в тому, що на суші бегемот втрачає вологу з організму швидше за інших тварин, тому йому просто необхідна така середовище проживання.

до змісту ↑

Порівняння

Єдина відмінність, як уже говорилося, тільки в назві.

Бегемот - більш вживана "розмовна" форма, що походить від єврейського behemoth (написання приблизне, з причини відсутності потрібних букв єврейського алфавіту) і означає - скотина, тварина.А з наукової точки зору він названий гіпопотамом - або hippopotamos, що в перекладі з грецького означає "річкова кінь".

Але можна привести і жарт, яка часто зустрічається на просторах Інтернету. На відміну від гіпопотама, бегемот більш коротке слово і цим вони відрізняються.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Це просто різні назви одного й того ж тварини. Бегемот - це розмовна форма, яка сталася від давньоєврейського behemot, а гіпопотам це наукова назва від грецького "річкова кінь".